Katru7

Můžu začít s biatlonem v 15-ti?

Od malička se mi líbil biatlon. Bohužel nikde v okolí nebyla možnost ho trénovat, ale teď tu možnost mám. Na běžkách jezdím od malička a se vzduchovkou jsem taky kamarádka. Bohužel už mám patnáct a většina lidí mi řekne, že jsem moc stará na to, začínat tento sport. Samozřejmě je to pravda, ale myslíte, že kdybych na sobě opravdu zamakala, mohla bych se dostat někam výš? A nebo nechat biathlon plavat?
Děkuju moc za vaše názory :)

Odpovědi
gecco

Klidně začni…
Na světovou špičku asi už nedosáhneš (i když – čertví), ale není důvodu, proč neprovozovat biatlon i na nižší úrovni – pro radost…
😉

Drap

Záčít je možné v jakémkoli věku. Na olympiádu bych to sice netipoval, ale i to je možné.

Mirdas

Určitě začněte.
V současné době na mezinárodní úrovni závodí několik závodníků, kteří ještě v juniorském věku se výhradně věnovali čistě jen běhu na lyžích až potom přešli a úspěšně.
Zda tedy máte kvalitu běhu na lyžích tak do toho a tvrdě na sobě pracujte.
Držím palce.

Jen Elis

Jako určitě jdi do toho a pokud tě to bude bavit tak makej a možná se vyzdvyhneš vysoko. Mě je dvacet let, taky mě to hodně zajímá a též přemýšlim že ho začnu dělat. Ptala jsem se na to a není problém začít v jakémkoliv věku, záleží jaký štěstí budeš mít, buď se dostaneš k těm závodům nebo ne. Ale každopádně ti držím palce aby se ti to povedlo :)