Johny_r

Můžu využít slevu na auto?

Prodejce aut nabízí značnou slevu pro podnikatele. Mám momentálně pozastavenou živnost. Je nějaká možnost koupit auto na svou pozastavenou firmu a co z toho dále vyplývá? Od státu nechci nic. Nechci uplatňovat žádné odpisy, dávat si něco do nákladů atd. Chci pouze využít slevu z kupní ceny, kterou nabízí prodejce. Jde to? Bude v techničáku firma nebo tam může být soukr. osoba? Díky

Nejlepší odpověď
Drap

Sleva je pro podnikatele. Znovu tedy obnovit živnost, koupit auto a živnost znovu odhlásit. V techničáku bude samozřejmě firma. Až bude auto z firmy odepsané , nechat udělat odhad a za zbývající hodnotu odkoupit.

Další odpovědi
anonym

Domluv se s konkrétním prodejcem – slevy obecně nejsou vázány žádným zákonem, takže každý obchodník může některé jejich podmínky stanovit dle libosti, tady ti nikdo přesně neporadí. Jen pozor – při prodeji podnikatelskému subjektu neplatí Občanský, ale Obchodní zákoník, tudíž je kupující méně ´chráněn´ (záruka apod.).