zjentek

můžu vypnutou lednici s mrazákem nechat několik dní venku?

Je to lednice, která se už používala, ale teď pro ni není místo a musela jít na pár dnů „na vzduch“, než si ji nový majitel odveze jinam. Je pod střechou, ale na zahradě. Může jí takhle něco škodit? Třeba teplota? (je tam 0– 10°C) ..a co kdyby bylo pod nulou? Přestojí takový skladování bez újmy? Dík.
Doplňuji:
gecco: a když už „běžěla“, nebude tam třeba někde nějaká kondenzovaná vlhkost nebo jiná voda, která by pak v mrazech potrhala nějaký části?

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud na ni nebude pršet/sněžit, neublíží jí z ´počasí´ nic…
Mohlo by vadit zatečení vody do elektriky – ale podle toho, co píšeš to nehrozí.
Mráz zvenčí lednici rozhodně neublíží.
Doplňuji:
Případná kondenzovaná vlhkost by vadit neměla – ono není moc kde by se mohla udržovat (v běžně používané lednici), v systému je pak chladivo a olej, těm nějaký ´drobný´ (u nás běžný) mráz nevadí.

Další odpovědi
marci1

Nevím kolik „několik“ dnů máš na mysli, ani nejsem odborník přes ledničky, ale já bych měla obavy z toho, že lednice v tomto počasí zreziví. 🙂

Mapel

Záleží na stáří. Za takových 10 let izolace natáhne vlhkost a pak mrazy mohou udělat problém. Muselo by být tak –10°C. Když se rozebere chladnička, tak spodní části jsou opravdu plné vody. Elektrické části se nic nestane.

pusinka50

Měla jsem starší lednici s klasickým horním mrazáčkem přes celou zimu na dvoře. Jen jsem jí obalila igelitem, aby do ní nesněžilo a nepršelo. Příští rok v létě si ji kamarád odvezl na zahrádku a jde mu jako fík! 🙂