Klára K.

Můžu vyhodit do tříděného papíru navoskované časopisy?

Doplňuji:
!?!?!?!!?!?!?­!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

Odpovědi
Ovechka

Ano ale musis odstranit papir, jinak trest smrti

Aneta Fido

Navoskovaný papír do kontejneru nepatří.

Zdroj: http://www.pri­roda.cz/clanky­.php?detail=416

Děda Louda

Není mi dost jasné, co tě vede k voskování časopisů. Voskem znečištěný papír patří do běžného domovního odpadu, nikoli do tříděného papíru.

Funna

ne…do kontejnerů na papír se nehází mokrý, mastný nebo jinak znečištěný papír, uhlový a voskovaný papír, použité pleny a hygienické potřeby…
vícevrstvé obaly (tetrapak) jen když je na těchto popelnicích oranžová nálepka, že to do nich házet lze…v některých městech je takováto nálepka na popelnicích na papír, někde na plastech a někde jsou na to samostatné popelnice…

Klára K.

ale ne, to nechápete, já myslela navoskované časopisy, jsou nejčastěji nalakované, aby se stránky leskly, ale někdy je na nich i tenká vrstva vosku.

Aneta Fido

Žádný navoskovaný papír (ani z časopisů) do kontejneru nepatří, ale do popelnice.