Ganymede

Můžu všechny druhy bylinek sušit v místnosti, kde spím??

Nevypouštějí třeba některé bylinky něco jedovatého či něco co by pro mé zdraví nebo spánek bylo škodlivé?? Pokud ano, kde najdu seznam takovýchto bylin?
Děkuji :)

Odpovědi
lejdy.můn

No nevím, já bych si do ložnice asi nedávala žádné bylinky – maximálně jen na krátkou dobu na dosušení, ale určitě ne hned čerstvé. Bylinka nemusí nutně vylučovat něco jedovatého, ale ta těžká vůně ti může způsobit pěkný bolehlav, a to ještě v tom lepším případě. Problém by snad nemusela dělat meduňka nebo heřmánek, ale asi bych to ani tak nepokoušela. V usušeném stavu jsou tyto bylinky na spánek perfektní, ale čerstvě utržené můžou mít efekt úplně opačný.
Dostala jsem letos pořádný svazek libečku a stačilo mi jen těch pár minut, co jsem ho zpracovávala: vůně z rukou nešla dolů ničím, takže jsem si celou noc vesele inhalovala a ráno jsem z toho byla jak po fetu. 🙂