Pokročilý

Můžu vrátit obuv bez krabice?

Chtěla bych vrátit boty,ktere jsem si pred tydnem koupila u Bati,ale vyhodila jsem originalni krabici.Mam jednu stejnou od Bati,ale uz je na ni jiny kod s jinyma botama.Uctenku samozrejme mam a boty jsou nenosene.Muzu pozadovat vraceni penez bez te krabice?
Doplňuji:
Tak jsem kontaktovala prodejce a prý se mám domluvit s personálem v obchodě. Tak uvidíme.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Záruční doba je na spotřební zboží 2 roky,kam bychom se poděli,kdychom si měli schovávat od všeho původní obal?Jdi tvrdě za svým,zde je jen citace,zbytek si dočti.-Nemáte obal od výrobku, tudíž nemůže výrobek reklamovat? Žádný zákonný předpis neukládá povinnost uschovávat obaly od výrobků, žádný zákonný předpis nestanovuje povinnost vrátit reklamovaný výrobek v obalu. Reklamuji..

Zdroj: http://www.businessinfo.cz/cz/ clanek/pravni-ochrana/reklamac e-zbozi-a-sluzeb/1001142/43038 /

Další odpovědi:

Jediná odpověď od jami155 je správná.
Už na toto téma zveřejnilo rady před pár lety i Sdružení na ochranu spotřebitelů, že krabice či obal zásadně není podmínkou reklamace právě s odkazem na přesné znění Zákona na ochranu spotřebitelů.

Zlatý

Bohužel kamenný obchod nemá povinnost vzít zboží zpět. U e-shopu originální obal není podmínkou k vrácení peněz a vzetí zboží zpět. Obchodník Vám, ale originální obal mže naúčtovat.

Pokročilý

Záleží na podmínkách konkrétního prodejce, někteří vrácení nebo výměnu osobně zakoupeného zboží do určité doby umožňují. Vzneste dotaz přímo u Bati nebo zavolejte na jejich infolinku 577 685 277.

Zdroj: www.bata.cz/contact-us

Zlatý

s Baťou mám jen ty nejlepší zkušenosti, myslím, že ti vyjdou vstříc...u nich platí náš zákazník náš pán......nikdy nedělají s reklamací problémy aspoň, já mám tu zkušenost

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.