jirka21kufr

Můžu vrátit mobilní telefon, který jsem kupoval v Alze?

Dobrý den. Včera jsem kupoval mobil v Alze. Dal jsem vyzvednout zboží na prodejně. Přišel jsem na prodejnu a ptal jsem se jestli je vše v pořádku a prodavač říkal, že je vše v pořádku. Doma jsem zjistil, že mobil nejde zapnout. Můžu ten mobil vrátit a vrátí mi Alza peníze nebo to platí jen na nákup přes přes internet? Chtěl jsem vrátit zboží už dneska, ale v Alze je zavřeno a otevírají až v pondělí.

Nejlepší odpověď
setapouch

Zboží můžeš vrátit, ať bylo zakoupené jakkoli. Jen v některých případech nedostaneš peníze. Ale ve vrácení ti nikdo nebrání.

Jestliže byla kupní smlouva uzavřena pomocí prostředků komunikace na dálku, můžeš do čtrnácti dnů od smlouvy odstoupit. Na tom, kde došlo k¨předání plnění, nezáleží. Takže si prostuduj obchodní podmínky, tam zjistíš, kdy je smlouva uzavřena. (Ano, u Alzy to tak je, zboží můžeš vrátit.)