Avatar uživatele
Terryle

Můžu vám něco poradit?

Ať už se dneska v noci chystáte požádat o azyl ve Vietnamu, nebo hodláte studovat letadlové podvozky, poradím vám jednu veleužitečnou věc (hlavně v tom Vietnamu se možná bude hodit).
Cucejte hřebíček!
A víte proč?
Doplňuji:

  • hele, ale tohle je sice zábavnou formou podaná otázka, ale s naprosto vážným poselstvím… když se zeptám, co pomůže na bolení v krku, patří to do zdraví. Když rovnou poradím, co na bolení v krku a poradím to zabalený do vtipu, je to zábava… :o/ no nic.

Jinak: dík všem za odpovědi, měli jste samozřejmě pravdu. Jen doplním, že hřebíček není jen na bolení zubů (dezinfikuje a hlavně působí jako mírný anestetikum), ale je super i na odstranění zápachu z pusy, cucáním a žvýkáním odstraňuje povlak ze zubů, pomáhá na bolení v krku a dokonce i na kašel. Obecně je dobrý proti nachlazení. Takže fakt univerzální všelék, lepší než žvýkačka a žvýkací tabák v jednom :o)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? panenka, Miroslavst, anonym, BEAES, anonym, iceT před 4851 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ucpe sedmičku? Možná má antiseptické účinky. http://youtu.be/RdUp­SXsuziQ
Doplňuji:
Ahá. A víš že hřebíček leptá plexisklo?

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BEAES

Na mě je to moc ostré!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

je to proti paradentoze

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Hřebíček se cucá když nás bolí zub

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
poa.li

Abychom ho při případné nutnosti něco někam přitlouct, popřípadě zatloukat, zatloukat, zatloukat, měli vždy při ruce. Samozřejmě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Terryle

JO, moc se omlouvám, ale palce budou až zítra, už jsem je dneska vyplácala.
Ale zatím máte všichni pravdu. Ale je toho mnohem víc, dneska jsem to celej den zkoušela a nestíhám zírat. Hřebíček nechť vládne světu!

před 4851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

já ho dávám do alpy sáček hřebíčku nasypu do alpy a nechám vylouhovat tak 10dní a pak si s ním můžeš mazat co tě bolí -nohy,klouby , ale zuby ne /vlastně jsem to nezkoušela/

před 4851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Terryle

a to zní super :o) to v létě taky užiju. Když je to tak univerzální věc, tak přemýšlím, že si jich pár naházím do panáka na dobrou noc… :)

před 4851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ale doufám že při psaní chybějící palce nepotřebuješ?

před 4851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Terryle

no, podle toho který, při psaní mám ve zvyku někdy palcem mačkat mezerník :)
leč dneska takovej fičák nebude, jde na mě spaní a jsou tu moc sofistikovaný dotazy… nemůže bejt každej večer taková smršť. A nebo moment, že bych otevřela moudrou knihu a zapátrala o podvozku? :)

před 4851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

No když budeš tak hodná tak tady ještě zůstaň. My většinou čerpáme z Wikipedie. Kdy zítra zase přijdeš?

před 4851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Terryle

copak já vím? :) já tu jsem a nejsem během celýho dne, mám víceméně prázdniny… záleží na spoustě věcí. Ale večer bych se mihnout měla určitě, to jo.

před 4851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

OK.
Jak je to s tím hřebíčkem doopravdy?

před 4851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Terryle

Tak, jak říkají všichni v odpovědích na otázku.

plus výrazně znecitlivující účinek, takže ideální při bolestech v krku. I při kašli – stačí ho žvejkat, vdechuješ páry a tlumí to dráždění. Je to i proti zápachu z pusy a čistí to zuby, ač jsem tomu sama po půldni žužlání nevěřila. Užitečná věc, lepší než žvejkací tabák a žvejkačka v jednom.

před 4851 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek