Terryle

Můžu vám něco poradit?

Ať už se dneska v noci chystáte požádat o azyl ve Vietnamu, nebo hodláte studovat letadlové podvozky, poradím vám jednu veleužitečnou věc (hlavně v tom Vietnamu se možná bude hodit).
Cucejte hřebíček!
A víte proč?
Doplňuji:

  • hele, ale tohle je sice zábavnou formou podaná otázka, ale s naprosto vážným poselstvím… když se zeptám, co pomůže na bolení v krku, patří to do zdraví. Když rovnou poradím, co na bolení v krku a poradím to zabalený do vtipu, je to zábava… :o/ no nic.

Jinak: dík všem za odpovědi, měli jste samozřejmě pravdu. Jen doplním, že hřebíček není jen na bolení zubů (dezinfikuje a hlavně působí jako mírný anestetikum), ale je super i na odstranění zápachu z pusy, cucáním a žvýkáním odstraňuje povlak ze zubů, pomáhá na bolení v krku a dokonce i na kašel. Obecně je dobrý proti nachlazení. Takže fakt univerzální všelék, lepší než žvýkačka a žvýkací tabák v jednom :o)

Nejlepší odpověď
anonym

Ucpe sedmičku? Možná má antiseptické účinky. http://youtu.be/RdUp­SXsuziQ
Doplňuji:
Ahá. A víš že hřebíček leptá plexisklo?

Další odpovědi
BEAES

Na mě je to moc ostré!

hanulka11

je to proti paradentoze

panenka

Hřebíček se cucá když nás bolí zub

poa.li

Abychom ho při případné nutnosti něco někam přitlouct, popřípadě zatloukat, zatloukat, zatloukat, měli vždy při ruce. Samozřejmě.

Terryle

JO, moc se omlouvám, ale palce budou až zítra, už jsem je dneska vyplácala.
Ale zatím máte všichni pravdu. Ale je toho mnohem víc, dneska jsem to celej den zkoušela a nestíhám zírat. Hřebíček nechť vládne světu!

hanulka11

já ho dávám do alpy sáček hřebíčku nasypu do alpy a nechám vylouhovat tak 10dní a pak si s ním můžeš mazat co tě bolí -nohy,klouby , ale zuby ne /vlastně jsem to nezkoušela/

Terryle

a to zní super :o) to v létě taky užiju. Když je to tak univerzální věc, tak přemýšlím, že si jich pár naházím do panáka na dobrou noc… :)

anonym

Ale doufám že při psaní chybějící palce nepotřebuješ?

Terryle

no, podle toho který, při psaní mám ve zvyku někdy palcem mačkat mezerník :)
leč dneska takovej fičák nebude, jde na mě spaní a jsou tu moc sofistikovaný dotazy… nemůže bejt každej večer taková smršť. A nebo moment, že bych otevřela moudrou knihu a zapátrala o podvozku? :)

anonym

No když budeš tak hodná tak tady ještě zůstaň. My většinou čerpáme z Wikipedie. Kdy zítra zase přijdeš?

Terryle

copak já vím? :) já tu jsem a nejsem během celýho dne, mám víceméně prázdniny… záleží na spoustě věcí. Ale večer bych se mihnout měla určitě, to jo.

anonym

OK.
Jak je to s tím hřebíčkem doopravdy?

Terryle

Tak, jak říkají všichni v odpovědích na otázku.

plus výrazně znecitlivující účinek, takže ideální při bolestech v krku. I při kašli – stačí ho žvejkat, vdechuješ páry a tlumí to dráždění. Je to i proti zápachu z pusy a čistí to zuby, ač jsem tomu sama po půldni žužlání nevěřila. Užitečná věc, lepší než žvejkací tabák a žvejkačka v jednom.