Můžu v září prosvětlit meruňku?

Koupili jsme dúm s velkou zahradou,která ležela 5 let ladem.Jsou na ní dva ovocné stromy – meruňky.Mohu je teď v září mírně prostříhat – některé větve se kříží a jdou dovnitř koruny.Děkuji Viki

Odpovědi
Drap

Peckoviny se mají dělat hned po sklizbi, ale pokud to nebude nějaký radikální řez, tak se nic nestane.

anonym

Pokud je nebudete doslova omlazovat, ale jen zatvarovávat s tím, že hlavní práci uděláte další rok na jaře, tak můžete bezestrachu.