Avatar uživatele
rigormortis

můžu v rámci zákona vymáhat dluh svépomocně?

Pokud musím platit exekutorovi peníze za vykonanou práci a onen exekutor již není státní organizace, můžu vymáhat moje dluhy sám? Může mi soud v případě potvrzení dluhu něco udělat, když podniknu všechny kroky právě jako exekutor? Jak legislativně (papírování) tak i exekuční (vykonavatelské)?

Něco jako že si doma vykachlíkuji koupelnu sám, místo firmy.
Doplňuji:
Já to spíše myslel tak, že si vyřídím všechny papíry ohledně exekuce sám a pak si ji tedy i sám vymůžu…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz, Stingo před 3547 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
setapouch

Doporučuji nechat podepsat směnku s dovětkem „bez protestu“. Pokud dlužník ve stanovený čas nezaplatí, pak právě to bez protestu zajistí, že soud dál nic víc nezkoumá a rovnou umožní exekuci.
Mimochodem, náklady obvykle nese dlužník.
Doplňuji:
Nemáš pravomoc zjišťovat majetkové poměry. Nemáš pravomoc zabavovat a prodávat majetek. Nemáš pravomoc blokovat účet. Nemáš pravomoc vůbec žádnou. Těžko to můžeš zpapírovat a ještě hůř vymoct.

Upravil/a: setapouch

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Jako oprávněný můžeš posílat povinnému výzvy, nic víc:-(((

Tady tě stát nutí najmout si soukromého exekutora:-((( I když je soukromý, je v podstatě veřejný činitel a může žádat banku o zablokování účtu, tobě by banka nevyhověla. Může vstoupit do domu povinného a zabavit věci, ty by si se dopustil hned několika trestných činů.

Bylo by fajn moci si to vymoct sám, bohužel to nejde:-(((

Jediné co můžeš, je využít práva zadržovacího, to znamená, že pokud ti povinný něco dobrovolně svěří (nesmíš mu to násilím vzít) třeba ti půjčí auto, tak ty mu pošleš dopis, že auto zadržuješ do splacení dluhu a auto můžeš zadržet. Ta zadržená věc musí být v přiměřené hodnotě, není možné pro dluh 20korun zadržet auto za mega:-)))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek