mirran

Můžu v letadle natáčet na kameru start a přistání?Děkuji.

Nejlepší odpověď
hanulka11

já natáčím a také během letu
Doplňuji:
Kameru používá hodně lidí a nikdy nikdo proti tomu nic nenamítá, něco jiného jsou mobily a noťasy

Další odpovědi
Pájo

Neměl byste. Používání elektronických zařízení je při startu a přistání zakázáno.
Tato zařízení mohou rušit navigační a komunikační systémy.
V podobném znění na to budete před startem upozorněn.
Doplňuji:
Po dosažení letové výšky je to jiná situace… nahoře už filmovat, fotit nebo si pustit notebook ap. mužete.

Wang

Přepravní podmínky HOLYDAYS CzechAirlines
http://www.czecha­irlines.com/dow­nloads/Preprav­ni_podminky_HCA-pdf.pdf

Odd. 2 PŘEPRAVNÍ PODMÍNKY PRO CESTUJÍCÍ A ZAVAZADLA V LETECKÉ DOPRAVĚ
2.5 POVINNOSTI CESTUJÍCÍCH PŘI LETECKÉ DOPRAVĚ
bod 7) Cestující je dále povinen:

  • za letu nepoužívat dopravcem stanovená osobní elektronická zařízení a přístroje, které svým provozem mohou negativně ovlivnit funkce a provoz elektronických přístrojů a zařízení letadla. Porušení tohoto zákazu může být trestáno pokutou až do výše 100.000 Kč

Wang

oprava Holidays

Pájo

Nevím, kdo dal odpovědi hanulka11 nominaci, ale „o spravnou“ odpověď se nejedná.
Při startu a přistání je použití kamery a fotoaparátu zakázáno.
Osobně na to upozorňovala letuška (HOLIDAYS Czech Airlines) – i mě ;) , takže není pravdou, že proti tomu nikdo nic nenamítá. Pustí vám instruktážní video, řeknou vám to letušky nebo se stačí podívat do materiálů v kapse před vámi.
Obdobné zákazy mají svá opodstatnění.