mapex

Můžu utopit rybu?

Nejlepší odpověď
gecco

Co myslíš tím „utopit“?? – protože utopení je způsobeno vdechnutím vody do plic – ryby nemají plíce, tudíž je nelze utopit.
Pokud máš na mysli, zda se ryba může pod vodou udusit – ano, to je možné – stačí, když bude ve vodě rozpuštěno příliš málo kyslíku a ryba se udusí.
___
To, co uvádí JájsemRaibek, je také pravda, s jednou výhradou – žralok není ryba…
😉
___
A Mosoj – pokud oponuje Raibekovi, nemá pravdu – žraloci skřele nemají a aby mohli dýchat, musí plavat kupředu – nebo stát na místě, ale v proudu vody, který směřuje ´proti nim´ (což je v principu totéž) – i pouhé tažení žraloka ´za ocas´ jej udusí…

Další odpovědi
JájsemRaibek

Ano.
Třeba žralok musí plavat, jinak se zadusí. Pokud mu zabráníš v plavání, zadusí se-vlastně jej utopíš. Jeho žábrami musí neustále proudit voda.

mosoj

Ale, ale. Na co tedy má skřele. Ty prohání vodu skrz žábry i když stojí !
Z toho plyne, že když mu neumožníš pohyb skřelí udusí se.

kapka

Jsou i ryby, ktere dychaji vzdusny kyslik, tzv. labyrintky. Ty prave dokazi prezit ve vode, ve ktere je malo kysliku. Pokud jim znemoznis se na hladine nadechnout, je jasne, ze se udusi (utopi).