JájsemRaibek

Můžu umístit wi-fi router ven?

Nebude na něj pršet, jen bude venku. Mohu ho umístit ven, kde je kolikrát vzdušná vlhkost i více než 90%? Nebo musí být umístěn jen uvnitř hezky v teple?

Prohlédl jsem manuál, ale bohužel technické údaje tam nejsou. Nikde ve všech papírech nic není.
TP-LINK WR842ND v2.0

Odpovědi
gecco

Nemusí být v teple…
😉
Kukni do manuálu na provozní podmínky, odhaduju, že to bude nějak 0°- 40°C, vlhkost do 70%…
Asi bych jej zabalil do igelitu – aby se nestalo, že ti vlhkost zkondenzuje uvnitř.
_____________­__________________
A nebo jej umísti do vodotěsné skříně (např. venkovní rozvaděč) – plastové, abys nemusel tahat anténu ven…
😉

Hykam

Vyřešil jsem to venkovní směrovou anténou, kterou mám přivedenou do bytu. Předpoklad je ale router s odnímatelnou antenou.

agentpv

Já měl router zabalený v bublinkové folii, obvazem přivázaný k tyči od antény a vydržel mi 5 let. Pak jsem se stěhoval a router nepotřebuji.

gecco

Našel jsem tohle:
Operating Temperature: 0℃~40℃ (32℉~104℉)
Operating Humidity: 10%~90%RH, Non-condensing
http://static­.bhphotovideo­.com/lit_files/60358­.pdf
___
Takže skutečně spíše do té vodotěsné skříně…
A nikdo neví, co to bude dělat za mrazu…
😉

JájsemRaibek

Díky moc.
Za barákem jde wifina strašně mizerně, tak tím umístěním venku bych to vyřešil, ale mám strach.

gecco

A umístit ho do okna?
😉
Nebo do té vodotěsné krabice – ale zase aby se ti tam v létě neuvařil…