barnajka

Můžu udělat něco pro to, aby mi Seznam neházel do spamu maily, co tam evidentně nepatří?

Schránku si rušit nechci, jsem už na ni zvyklá. Ale mám pocit, že tuhle lahůdku se selekcí mailů mi Seznam dělá čím dál tím častějc. Jednou za čas spamovou složku čistím, jenže ještě než ty maily smažu, musím vždycky jak trotl mail po mailu celou složku projít a zkontrolovat „ručně“, jestli tam nááhodou není šouplý i nějaký „normální“ mail. Už mě to docela unavuje a otravuje, protože jednak je to práce navíc, a jednak se mi tu a tam stane, že nějaký „normální“ mail mezi vším tím spamem přehlídnu, spamy definitivně smažu…a spolu s nimi i ten mail „normální“. Že jsem smázla něco, co jsem neměla, se pak dozvídám po několika dnech i týdnech, kdy mě lidi upomínají, že jsem jim ještě neodpověděla na to a to.

Fakt nechápu, na jakým principu Seznam ty maily filtruje, protože 100 mailů od odesílatele XY mi doručí v pohodě, ale ten 101. mi MUSÍ prsknout mezi spam… Já takovou podpásovku samozřejmě nečekám, dál čekám na avizovaný mail, mail nejde… No kde by mě napadlo koukat do spamu, že jo…
Přitom spam jak vyšitý mi vesele plní doručenou poštu…

Dá se s tím něco dělat? Poradíte mi, prosím?
Díky moc za jakýkoliv užitečný tip :)

Nejlepší odpověď
Alesh

Seznam stojí za … sice ho mám, ale už jen jako sekundární adresu. Doporučuji gmail.com, spamy filtruje spolehlivě, sekne se jen málokdy.

Další odpovědi
elektrikář

Záleží jak je nastavenej antivir, mně se to ještě nikdy nestalo.Používám od maicrosofttu seckuritas.

anonym

ano můžeš pro to něco udělat, nepoužívat to co je evidentně nevyladěné a nekvalitní.

zkus používat http://gmail.com ten má daleko lépe zvládnutý antispamový filtr, z mé zkušenosti gmail umí perfektně rozpoznat co patří do spamu a co nikoliv, dokonce umí stejnou technologií zvýraznit emaily které jsou zjevně na opačné straně zájmu, tj. emaily velmi důležité a prioritní.

http://gmail.com