StreeHonzák

Můžu udělat Dýmovnici

Chci se zeptat jestli můžu udělat dýmovnici když nastříhám pinkpongáče zabalim je do alobalu a s toho dám knot jestli to bude dělat dým ? A ještě se chci zeptat co dělá dým když se to pálí ?
Doplňuji:
Jojo a neni něco menšiho co dělá kouř ? něco prostě co má každej ? nebo nějaký spreje :)

Nejlepší odpověď
inspektorcz

Kouř nebo též dým, lidově též čoud či čmoud, je produkt nedokonalého spalování. Obsahuje obvykle bezbarvé plyny a drobné viditelné části (popílek, saze).

Pokud chceš udělat pořádný dým tak tam radši nastříhej nebo zapal rovnou celou pneumatiku, protože ta je lépe zápalná a dělá více dýmu.

Hořící pneumatika se používá například při různých protestech, když na sebe protestující chtějí upozornit. Byvá také zapalována když povstavlci v Africe, chtějí dát někomu dýmové znamení.

Další odpovědi
JayDee446

Vezmi kus celuloidu, zabal do novin a zapal – perfektní podívaná – hlavně, když ho někomu dáte na rohožku, zazvoníte a utečete, ale to už je na vás, co s tím.
Doplňuji:
ha! Teď jsem zjistil, že pingpongové míčky jsou právě z celuloidu. Takže zabalit do novin pár proužků, zapálit, dupnout a dívat :) A hlavně nečichat – je to hrozný smrad.