Gami.Pet

Můžu svoji chovnou stanici tak nazývat, i když není oficiální??

Takže když si udělám třeba webové stránky a napíšu tam neoficiální chovná stanice (třeba) Black-White je to v pořádku? A jak zjistím zda název je už používaný?

Nejlepší odpověď
Drap

Svou chovnou stanici si musíš registrovat. Pokud budeš uvádět „chovná stanice“ a nebude registrována, tak je to podvod.

Další odpovědi
Zbynas

Pokud to neděláš ve větším na ŽL, určitě ano.

Vlastní drobná pěstitelská a chovatelská činnost prováděná fyzickými osobami není živností (§3 odst. 3 písm. f) živnostenského zákona).

Nikam ten název nehlásíš, můžeš si ho vyvěsit na dveře, na plot atd., ale nikde nemůže figurovat jako oficiální. Též nesmíš použít název, který je již zaregistrován jako obchodní značka.

Pokud to děláš na ŽL, pak jak oficiální název musíš uvést to, co máš v ŽL – Jméno Příjmení, druh činnosti. Ovšem neoficiálně si můžeš na dveře nebo kamkoliv vyvěsit co chceš, pokud to nebudeš prezentovat jako oficiální název.

gecco

Již registrované názvy najdeš třeba v tomto seznamu http://www.ha­fici.cz/psi/cho­vatelske-stanice-psu/ , případně postup, jak registrova svou vlastní je tu – http://www.kchmpp­.cz/plemena/ces­ky_strakaty_pes/do­kumenty/jak_na_to­_chovatelska_sta­nice.pdf …
😉

ReHu

Neoficiální chovná stanice zavání množírnou.