Můžu svého syna pojmenovat křestním jménem Xardas?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zatím snad souhlas s pojmenováním dítěte uděluje paní Miloslava Knappová, ona je tu hlavním arbitrem. Nejspíš ti syn jednou nepoděkuje, ale jak jsem právě nahlédla do knížky výše zmíněné autorky, našla jsem jako povolené křestní jméno Saturnin. Tak to už je ten Xardas lepší, zejména jestli máš příjmení Novák, Dvořák, Novotný.
Mimo dotaz - četla jsem, že mezi nejčetnější česká příjmení patří 14. místo Nguyen. Jdu hledat link.
Opravuji, je to 9. místo
http://www.kdejsme.cz/

Další odpovědi:

Stříbrný

no ja doufam, ze muzete..... ale platit nasledne terapeuta taky nebude zadna sranda

Pokročilý

Dle zákona ČR: "Zapsána mohou být dvě jména, která nesmí být stejná; dítěti, které není občanem a jehož rodiče nemají státní občanství [Povolená dětská jména.] České republiky, lze zapsat více jmen. Zápis jmen zkomolených, zdrobnělých nebo domáckých nelze připustit. Rovněž není přípustné, aby osobě mužského pohlaví bylo dáno jméno ženské a naopak, aby jako jméno bylo dáno dítěti jméno neosobní (tj. označení věcí, dnů apod.), anebo jméno, které má žijící sourozenec.". Myslím, že Xardas vyhovuje. Náhodou, mně se to líbí, je to originální.

Ještě dodám, že i když to v zákoně není uvedeno, matrika může neobvyklé jméno odmítnout a požádat o znalecký posudek jména.

Bronzový

Myslím si že ano, pokud je v kalendáři. Ale myslím si, že je to neobvyklé a divné jméno, a já bych tak svého syna v životě nepojmenovala...

Pokročilý

Určitě můžete, ale rozmyslela bych se..Jak mu budete říkat, když bude malej? Xardasku? To je děs..

Stříbrný

Chudák,snad jednou přijde na to,čemu vděčí za své jméno.

Stříbrný

Můžeš, pokud se toto jméno vyskytuje v kalendáři (nemyslí se tím jen český).. Ale je možné, že za tohle zjištění budeš muset zaplatit..

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.