Avatar uživatele
anonym

Můžu svého syna pojmenovat křestním jménem Xardas?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, Adula.57, Sůwa, brokol před 4551 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Zatím snad souhlas s pojmenováním dítěte uděluje paní Miloslava Knappová, ona je tu hlavním arbitrem. Nejspíš ti syn jednou nepoděkuje, ale jak jsem právě nahlédla do knížky výše zmíněné autorky, našla jsem jako povolené křestní jméno Saturnin. Tak to už je ten Xardas lepší, zejména jestli máš příjmení Novák, Dvořák, Novotný.
Mimo dotaz – četla jsem, že mezi nejčetnější česká příjmení patří 14. místo Nguyen. Jdu hledat link.
Opravuji, je to 9. místo
http://www.kdej­sme.cz/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lukas.zmizik

no ja doufam, ze muzete..... ale platit nasledne terapeuta taky nebude zadna sranda

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hawranek

Dle zákona ČR: „Zapsána mohou být dvě jména, která nesmí být stejná; dítěti, které není občanem a jehož rodiče nemají státní občanství [Povolená dětská jména.] České republiky, lze zapsat více jmen. Zápis jmen zkomolených, zdrobnělých nebo domáckých nelze připustit. Rovněž není přípustné, aby osobě mužského pohlaví bylo dáno jméno ženské a naopak, aby jako jméno bylo dáno dítěti jméno neosobní (tj. označení věcí, dnů apod.), anebo jméno, které má žijící sourozenec.“. Myslím, že Xardas vyhovuje. Náhodou, mně se to líbí, je to originální.

Ještě dodám, že i když to v zákoně není uvedeno, matrika může neobvyklé jméno odmítnout a požádat o znalecký posudek jména.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Adula.57

Myslím si že ano, pokud je v kalendáři. Ale myslím si, že je to neobvyklé a divné jméno, a já bych tak svého syna v životě nepojmenovala…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Chudák,snad jednou přijde na to,čemu vděčí za své jméno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ivetka303

Určitě můžete, ale rozmyslela bych se..Jak mu budete říkat, když bude malej? Xardasku? To je děs..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

Můžeš, pokud se toto jméno vyskytuje v kalendáři (nemyslí se tím jen český).. Ale je možné, že za tohle zjištění budeš muset zaplatit..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek