Můžu svého syna pojmenovat křestním jménem Xardas?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Zatím snad souhlas s pojmenováním dítěte uděluje paní Miloslava Knappová, ona je tu hlavním arbitrem. Nejspíš ti syn jednou nepoděkuje, ale jak jsem právě nahlédla do knížky výše zmíněné autorky, našla jsem jako povolené křestní jméno Saturnin. Tak to už je ten Xardas lepší, zejména jestli máš příjmení Novák, Dvořák, Novotný.
Mimo dotaz – četla jsem, že mezi nejčetnější česká příjmení patří 14. místo Nguyen. Jdu hledat link.
Opravuji, je to 9. místo
http://www.kdej­sme.cz/

Další odpovědi
lukas.zmizik

no ja doufam, ze muzete..... ale platit nasledne terapeuta taky nebude zadna sranda

hawranek

Dle zákona ČR: „Zapsána mohou být dvě jména, která nesmí být stejná; dítěti, které není občanem a jehož rodiče nemají státní občanství [Povolená dětská jména.] České republiky, lze zapsat více jmen. Zápis jmen zkomolených, zdrobnělých nebo domáckých nelze připustit. Rovněž není přípustné, aby osobě mužského pohlaví bylo dáno jméno ženské a naopak, aby jako jméno bylo dáno dítěti jméno neosobní (tj. označení věcí, dnů apod.), anebo jméno, které má žijící sourozenec.“. Myslím, že Xardas vyhovuje. Náhodou, mně se to líbí, je to originální.

Ještě dodám, že i když to v zákoně není uvedeno, matrika může neobvyklé jméno odmítnout a požádat o znalecký posudek jména.

Adula.57

Myslím si že ano, pokud je v kalendáři. Ale myslím si, že je to neobvyklé a divné jméno, a já bych tak svého syna v životě nepojmenovala…

johana 56

Chudák,snad jednou přijde na to,čemu vděčí za své jméno.

Ivetka303

Určitě můžete, ale rozmyslela bych se..Jak mu budete říkat, když bude malej? Xardasku? To je děs..

WeeBear

Můžeš, pokud se toto jméno vyskytuje v kalendáři (nemyslí se tím jen český).. Ale je možné, že za tohle zjištění budeš muset zaplatit..