Avatar uživatele
SteimlX

Můžu smazat složku „data aplikací“ v XP?

Documents and Settings*******\Lo­cal Settings\data aplikací
má 1,6 GB a už mě docela otravuje.
Jde mi o to, jestli jsou tam uložené soubory jen pro urychlení těch programů, co si je tam ukládaj nebo jsou důležité pro chod těch programů…
díky za rady

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3638 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Klidně…
😉
V této složce jsou jen ´tvá´ data, celkové instalace Win ani jiných programů se vymazání nedotkne.
Ale – přetím si zazálohuj data – jestli ve svém ´profilu´ nějaká máš.
A – pokud pracuješ na profilu s administrátor­skými právy, aktivuj si ještě lokálního Administratora (nebo vytvoř další profil).
Pokud se tvůj aktuální profil vymazáním zmíněné složky naruší, nebude – možná, možné se na něj přihlásit.
___
Nebude lepší odmazat celý stávající profil a vytvořit si nový??
;-D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
MK44

Nejste-li v akutní nouzi nedostatku místa na disku, do složky nezasahujte.
Jinak – po odinstalaci nepotřebných aplikací a vyčistění disku (Místní disk/vlastnos­ti/Vyčistění disku) -
Napřed bych zjistil, jaké tu jsou podsložky a jaké aplikace nejvíce ukládají nová data. Složky po odinstalovaných aplikacích lze smazat. U aplikací, které ukládají nová data, zkuste v nich změnit nastavení tak, aby se toto ukládání minimalizovalo. Dopad smazání složky aplikace v adresáři „data aplikací“ na tuto aplikaci závisí na tom, o jakou aplikaci jde. Může se Vám ztratit osobní nastavení aplikace v profilu, historie, maily poštovního klienta, záznamy o updatech apod. nebo aplikaci z daného profilu vůbec nepůjde spustit. Proto před jakýmkoli zásahem zálohovat (poštu, záložky internetového prohlížeče apod.). Do podsložky …\Data aplikací\Microsoft vůbec nevrtejte.
Jinak, o záložním profilu administrátora viz mowla.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

V …Data aplikací\ můžeš smáznout složky od programů, které jsou už odinstalovány, deinstalátor na ně většinou zapomene. Jinak jsou tam různé dočasné soubory, ty je ale lépe mazat přímo v příslušných aplikacích – například v Mozille Firefox Smazat historii, nebo v NOD32 vymazání souborů aktualizací (kolega jich měl 19 GB a disk zapraný do posledního bajtíku).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

zmazať ju môžete, ako kopec iných súborov/adresárov.

ale už potom systém nenaštartujete dané aplikácie.
1,6 G dnes nie sú žiadne počiadavky.

pomôže odinštálacia nepotrebných aplikácii a následná údržba, prípadne i manuálne prečistenie (pokiaľ úplná odinštalácia neprebehla korektne).

před 3638 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SteimlX

no hlavně google chrome má 1,1 gb a to mi na prohlížeč připadá dost..)) mám totiž jeden admin profil a používám ho s přítelkou dohromady, já operu a ona chrome… asi chrome projedu ručně ale díky všem

před 3638 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek