SteimlX

Můžu smazat složku „data aplikací“ v XP?

Documents and Settings*******\Lo­cal Settings\data aplikací
má 1,6 GB a už mě docela otravuje.
Jde mi o to, jestli jsou tam uložené soubory jen pro urychlení těch programů, co si je tam ukládaj nebo jsou důležité pro chod těch programů…
díky za rady

Nejlepší odpověď
anonym

Klidně…
😉
V této složce jsou jen ´tvá´ data, celkové instalace Win ani jiných programů se vymazání nedotkne.
Ale – přetím si zazálohuj data – jestli ve svém ´profilu´ nějaká máš.
A – pokud pracuješ na profilu s administrátor­skými právy, aktivuj si ještě lokálního Administratora (nebo vytvoř další profil).
Pokud se tvůj aktuální profil vymazáním zmíněné složky naruší, nebude – možná, možné se na něj přihlásit.
___
Nebude lepší odmazat celý stávající profil a vytvořit si nový??
;-D

Další odpovědi
MK44

Nejste-li v akutní nouzi nedostatku místa na disku, do složky nezasahujte.
Jinak – po odinstalaci nepotřebných aplikací a vyčistění disku (Místní disk/vlastnos­ti/Vyčistění disku) -
Napřed bych zjistil, jaké tu jsou podsložky a jaké aplikace nejvíce ukládají nová data. Složky po odinstalovaných aplikacích lze smazat. U aplikací, které ukládají nová data, zkuste v nich změnit nastavení tak, aby se toto ukládání minimalizovalo. Dopad smazání složky aplikace v adresáři „data aplikací“ na tuto aplikaci závisí na tom, o jakou aplikaci jde. Může se Vám ztratit osobní nastavení aplikace v profilu, historie, maily poštovního klienta, záznamy o updatech apod. nebo aplikaci z daného profilu vůbec nepůjde spustit. Proto před jakýmkoli zásahem zálohovat (poštu, záložky internetového prohlížeče apod.). Do podsložky …\Data aplikací\Microsoft vůbec nevrtejte.
Jinak, o záložním profilu administrátora viz mowla.

cochee

V …Data aplikací\ můžeš smáznout složky od programů, které jsou už odinstalovány, deinstalátor na ně většinou zapomene. Jinak jsou tam různé dočasné soubory, ty je ale lépe mazat přímo v příslušných aplikacích – například v Mozille Firefox Smazat historii, nebo v NOD32 vymazání souborů aktualizací (kolega jich měl 19 GB a disk zapraný do posledního bajtíku).

arygnoc

zmazať ju môžete, ako kopec iných súborov/adresárov.

ale už potom systém nenaštartujete dané aplikácie.
1,6 G dnes nie sú žiadne počiadavky.

pomôže odinštálacia nepotrebných aplikácii a následná údržba, prípadne i manuálne prečistenie (pokiaľ úplná odinštalácia neprebehla korektne).

SteimlX

no hlavně google chrome má 1,1 gb a to mi na prohlížeč připadá dost..)) mám totiž jeden admin profil a používám ho s přítelkou dohromady, já operu a ona chrome… asi chrome projedu ručně ale díky všem