peterd108

Můžu si zítrat upgradovat windows?

Mám w 8.1 a chtěl bych vědět, jestli ho můžu zítra hned upgradovat, nebo budu nějaký ten den počkat

Odpovědi
led

Teoreticky ano, ale firma Microsoft uprednostňuje vybratých zákazníkov. Update pre ostatných bude robené postupne vo vlnách.
bližšie informácie môžte nájsť na stránke
živě.cz http://www.zi­ve.cz/windows/sc-115/default.aspx
živé.sk http://www.zi­ve.sk/windows-10

„Podľa dostupných správ už v súčasnosti Microsoft odštartoval proces prednahrávania systému Windows 10, najmä z dôvodu, aby zaistil čo najhladší proces prechodu na nový systém, písal Neowin.net.
Primárne pritom ide o používateľov, ktorí si svoju kópiu Windows 10 zarezervovali a majú právo prechodu na nový systém zadarmo – ide o používateľov systémov Windows 7 a 8.1.“ http://www.zi­ve.sk/clanok/106918/m­icrosoft-zacal-prednahravat-windows-10

jáára

Windows 10 přistávalo lidem dnes ráno? Nebo včera? Nejsem si jistej.
Jestli na systémovém najdeš složku „c:\$Windows.~BT“ tak už máš staženo a připraveno na zítra.
Já už Win10 provozuju nějakej tejden.

Reezo

Nechtěl bych Windows 8 ani 10 :D

led

jáára, ale treba priznať, že len tú testovaciu verziu. Oficiálna začína až dnešným dňom.

jáára

Nee, 10240 je RTM

led

systém Windows 10, Redmond Channel Partner, je určený ako dodávka pre firmy vyrábajúce počítače, nie na voľný trh. V tom prípade sú to OEM verzie, tj viazané na jeden hardware, neprenositeľné na rozdiel od krabicovej verzie.
Aj táto akcia Microsoftu k bezplatného upgrade na Widows10 bude vlastne licenčne viazaná na jeden konkrétny hardware, počítač. Takže záujemci so staršími počítačmi by si mali uvedomiť, licenčnú nemožnosť prenosu win10 zo starého PC na zakúpený nový PC bez software. Neušetria nič, pretože si budú musieť zakúpiť nový win10, alebo PC s už predinštalova­ným win10