Melkor

Mužu si založit supertajný objekt do které nikdo nesmí?

Zdravím,

Všude čtu že je jeden tajný objekt tady, druhý támhle a třetí zase někde jinde. Ale jak k tomu přijdu. Co když chci taky svůj vlastní podzemní tajný objekt ve skále (svojí vlastní Areu 51), můžu si něco takového postavit, něco tak tajného že o tom co se odehrává uvnitř nesmí vědět ani vláda ČR? Jaký zákon mi tohle zakazuje, popřípadě co proto mohu/musím udělat? Co když řeknu že tam mám vynález který nesmím nikomu ukázat, že by mě tím okradly, protože je tak vzácný že kdyby ho někdo viděl hned by mi ho vzal popřípadě by hned pochopil jeho princip?
Doplňuji:
Ale švestky mi tam stejně vlezou když budou chtít ne?

Nejlepší odpověď
Drap

Na svém pozemku si můžeš postavit co chceš, pokud ti to povolí stavební úřad.
Doplňuji:
Pokud budou mít povolení k domovní prohlídce, které vydá soud, tak vlezou.

Další odpovědi
Emefej

Jasně že ano, jenom nevím, jestli při stavebním řízení nebudeš muset stavebnímu úřadu sdělit účel stavby. Odpověď Area 51 je určitě nadchne.

anonym

No – jak k tomu přideš? 😉 Vzato ´zákonně´…

  1. O tom tajném objektu musí vědět alespoň jeho projektant, stavební úřad, jeho stavitel/é a sousedi (a další účastníci stavebního řízení).
  2. Objekt, který bude neodposlouchá­vatelný, je vcelku běžnou součástí sídel některých firem či jednotlivců, to není problém, žádný zákon to nezakazuje.

Ad 1. Množství osob ´vědoucích´ můžeš omezit tím, že si daný objekt vyprojektuješ a postavíš sám, že skoupíš i sousední pozemky (takže ten stavební nebude mít jiného souseda, než tebe). V případě, že bys ale chtěl ´vynechat´ i úřady, musel bys objekt stavět ´na černo´.
Ad 2. Pokud někdy někdo pojme důvodné podezření, že v daném objektu ´pácháš´ něco nelegálního, návštěvu policie budeš těžko odmítat.

marci1

I supertajný objekt by byl prohlédnut ( s povolenou domovní prohlídkou ).