zjentek

Můžu si vzít z prasete jenom část, když tak rychle nespotřebuju celý prase?

Vzít si třeba jen kýtu, ránu zacelit v žhavým popelu a ostatní maso si takhle nechat „v praseti“? Tohle musí bejt nejlepší konzervace, ne?
Nepřišli už na to někde v provozech velkochovů a neberou si už z prasátek takhle jen po kouskách? Technologie určitě existují.

Tak třeba v Číně si podobně pěstují ulovený (téměř vyhynulý) medvídky ušatý, pěkně v klícce, napíchaný hadičkama si v klidu sedí a jen odevzdávají žluč pro tradiční medicínu …to je milé a také pohodlné.
A dojdou někdy v brzký době prasata?

Odpovědi
Cenobita

Tato praktika není nic nového, Cimrmanův „univerzální ptakopysk“, který se „už těší až mu dorostou nožičky“.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=wwQ4X0AZ­mT0

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=7OUVk12UL­jg

Kepler

Trošku morbidní téma, ale vzhledem k tomu, že jde o poddruh zvaný prase politické, tak je to přípustné. Já bych si z takového prasete nevzal ani kousek, mohl bych se něčím ošklivým nakazit. Věřím, že tenhle druh hned tak nevymře, existuje u nás rozsáhlý genofond.