mrchorchoj

Muzu si vynutit nastup na dovolenou ve vypovedni lhute?

30.9. mi konci vypovedni lhuta mnou podane vypovedi, zbyva mi 18 dni dovolene. Zamestnavatel vsak trva na tom, abych az do konce vypovedni lhuty pracoval. Ja si vsak chci vybrat aspon tri dny dovolene, zbytek by byl k proplaceni. Je nejaky zpusob, jak si nastup na dovolenou vynutit?

Odpovědi
Dochy

Termín dovolené určuje zaměstnavatel (praví zákon + nějaké nevýznamné pindy jako „s přihlédnutím k zájmům zaměstnance…“)
Ale pravděpodobně máte nárok na volno pro hledání nového zaměstnání (půlden v každém týdnu) – podle situace placené či neplacené.

led

1 – Bežnou praxou je, že v prípade ukončenia pracovného pomeru, nevyčerpaná dovolenka sa prepláca.
2 – Po vzájomnej dohode, ak nie sú v čerpaní dovolenky žiadne prekážky, môžte si nevyčerpanú dovolenku vybrať do konca pracovného pomeru.
3 – Zamestnávateľ má zákonné právo vám nariadiť čerpanie zvyšnej dovolenky pred ukončením pracovného pomeru.
všimnite si prosím slová v časti 2.: „po vzájomnej dohode“