rady74

Můžu si uplatnit příspěvek na bydlení,ikd\yž jsem v podnájmu?

Pronajal jsem si byt,a chtěl jsem se zeptat,jestli bych mohl mít šanci dostat příspěvek na bydlení,protože mám výdaje větší než příjmy.Díky

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud jsi tam hlášen k trvalému pobytu tak ano, pokud ne, tak ne.

Další odpovědi
ivzez

Obávám se, že ne.

Příspěvek na bydlení lze získat k bytu, v němž má žadatel trvalý pobyt,
a k bytu, který obývá na základě platné nájemní (nikoliv podnájemní) smlouvy.

K žádosti o příspěvek je potřeba doložit platnou nájemní smlouvu a potvrzení majitele bytu, že v něm žadatel bydlí na základě platné nájemní smlouvy.

___
Poznámka:
Vypadá to, že se opakuji, ale v Praze to od nájemníků takto vyžadují.
Žadatel – majitel bytu musí místo nájemní smlouvy doložit výpis z katastru nemovitostí.

Příspěvek na bydlení:
http://portal­.mpsv.cz/soc/ssp/­obcane/prisp_na_by­dleni