Můžu si sundat sádrovou dlahu a dát si ortézu ?

Mám vymknutý palec z volejbalu a dostal jsem sádrovou dlahu,ale je pro mě dosti nepraktická.Když se mi to stalo před pár lety dostal jsem sundávací ortezu,která dle mě ucinkuje uplně stejně a má výhodu v tom že se dá sundat(např.hygiena). Myslíte že kdybch si sundal Sádrovou dlahu a nosil ortézu že by byl nějaky problém ? (nadával by lékař při kontrole moc ?)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Běžná ortéra s výstuhou a zapínáním na sucháč narozdíl od sádry nefixuje tak dokonale. Navíc to že sádra není sundávácí má svoje opodstatnění - dokud není vše uzdraveno, tak byste si to mohl akorát nějakým pohybem (nešťastnou náhodou) ještě zhoršit.
A ano, doktor by hodně nadával ... víc se ale bojte o svůj palec, jestli chcete i dál hrát a nemít zdravotní problémy ... až doktor uzná, že je palec/kloub/šlachy přiměřeně uzdraveny, určitě vám sádru sundá a nahradí ji sundávací ortézou.
Doplňuji:
PS: Z mých zkušeností se od sádry už upouští - pokud to je možné, používájí se různé ortézy či jiné fixace ... pokud vy jste sádru dostal, tak věřte, že k tomu měl doktor určitě důvod.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.