Zvědavý

Můžu si nechat zvětšít prsten ??

Jde to ? a šlo by to i u těchto ?
http://www.dan­burymint.com/prod/9D­F/U-S--Army-Eagle-Ring_2165-0023

http://www.over­stock.com/Jewel­ry-Watches/De-Buman-14k-Gold-Overlay-Eagle-Black-Agate-Ring/8110443/pr­oduct.html

a kde o to požádat ? snad ve zlatnictví, hodinářství… ?

Odpovědi
cochee

První je odhaduju z oceli, druhý je pouze pozlacený (viz cena, celé to ze zlata zcela jistě nebude). Ve zlatnictví snad dokáží zvětšit zlatý prsten (u stříbra si nejsem jistý), ocel zcela jistě ne.

První z prstenů je dostupný do velikosti 15, to je necelých 24 mm vnitřní průměr, chceš říct, že máš ještě „tlustější“ prst?

arygnoc

všetko sa dá.
je to iba o cene.

tväčšovanie prsteňov je zvyčajne niekoľkokrát drahšie ako zmanšovanie (záleží na tom, o koľko zväčšiť).

túto službu ponúkajú zlatníctva, aspoň u prsteňov z drahých kovov.

;-Q

anonym

Můžeš si nechat zmenšit prst… (Anebo amputovat.) Nechápu, jak můžeš váhat, zda se na toto optat ve zlatnictví. (Samozřejmě hodinář má obdobné nástroje – ovšem pouze ten, který skutečně spravuje hodinové stroje.) Měkčí kovy (zlato ohneš i v ruce) se běžně naříznou a natáhnou. Tvrdší kovy se zase podbrousí. Obecná odpověď tedy zní ano.