bolak

Můžu si nahlásit trvalý bydliště na vymyšlenou adresu?

Ověřuje to někdo z těch stréců na úřadě?

Nejlepší odpověď
Damiana

Nemůžeš. Když měníš (upravuješ) trvalé bydliště, musíš si nechat vystavit novou občanku. A k žádosti doložit všechny nutné dokumenty k tomu, kde budeš mít nový trvalý pobyt. Nájemní (nebo kupní) smlouvu k bytu, písemný souhlas majitele (opět se smlouvou) – vše notářsky ověřeno. A hlavně platný výpis z katastru nemovitostí – a ten si mohou lehce ověřit.
Více v odkazu.
http://www.obec-sytno.cz/i_vzhtp­.htm

Další odpovědi
Michal Kole

Bojím se, že to asi kvůli „nedostatečně ošetřeným úředním postupům“ možný je.

Stačí přinést nájemní smlouvu a a pak asi plnou moc. od „údajného“ pronajímatele.

Lucijej

Za určitých okolností to lze.

Jednou začaly dodičům domů chodit doporučené dopisy od soudu na jméno člověka, který v tom domě nikdy nebydlel a ani nikdo z rodiny ho vůbec neznal.

Nakonec se ukázalo, že ten člověk udal vymyšlenou adresu a my jsme museli dokazovat, že u nás nikdy nebydlel a trvalé bydliště si k nám „nahlásil“ bez našeho vědomí.. Byla to fakt sranda oběhávat všechny ty úřady......

cukrar

na vymyšlenou adresu určitě nikoliv.

Musí existovat název obce i ulice, a číslo popisné.
Položil jste otázku správně?

bolak

Damiana: Co v případě že by mi nebylo ještě patnáct let a šel bych si nechat vystavit svoji první občanku?

Damiana

To by s tebou museli jít rodiče (podpis, ověření) a doložit tvé trvalé bydliště stejnými dokumenty. 🙂

bolak

Já si právě nepamatuju že bych něco takovýho na úřadě tenkrát dokládal. Vyplnil jsem zelenej papír, mrknul na ni a bylo …