Avatar uživatele
bolak

Můžu si nahlásit trvalý bydliště na vymyšlenou adresu?

Ověřuje to někdo z těch stréců na úřadě?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kohut57 před 4310 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Nemůžeš. Když měníš (upravuješ) trvalé bydliště, musíš si nechat vystavit novou občanku. A k žádosti doložit všechny nutné dokumenty k tomu, kde budeš mít nový trvalý pobyt. Nájemní (nebo kupní) smlouvu k bytu, písemný souhlas majitele (opět se smlouvou) – vše notářsky ověřeno. A hlavně platný výpis z katastru nemovitostí – a ten si mohou lehce ověřit.
Více v odkazu.
http://www.obec-sytno.cz/i_vzhtp­.htm

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Bojím se, že to asi kvůli „nedostatečně ošetřeným úředním postupům“ možný je.

Stačí přinést nájemní smlouvu a a pak asi plnou moc. od „údajného“ pronajímatele.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lucijej

Za určitých okolností to lze.

Jednou začaly dodičům domů chodit doporučené dopisy od soudu na jméno člověka, který v tom domě nikdy nebydlel a ani nikdo z rodiny ho vůbec neznal.

Nakonec se ukázalo, že ten člověk udal vymyšlenou adresu a my jsme museli dokazovat, že u nás nikdy nebydlel a trvalé bydliště si k nám „nahlásil“ bez našeho vědomí.. Byla to fakt sranda oběhávat všechny ty úřady......

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

na vymyšlenou adresu určitě nikoliv.

Musí existovat název obce i ulice, a číslo popisné.
Položil jste otázku správně?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Damiana: Co v případě že by mi nebylo ještě patnáct let a šel bych si nechat vystavit svoji první občanku?

před 4310 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

To by s tebou museli jít rodiče (podpis, ověření) a doložit tvé trvalé bydliště stejnými dokumenty. 🙂

před 4310 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Já si právě nepamatuju že bych něco takovýho na úřadě tenkrát dokládal. Vyplnil jsem zelenej papír, mrknul na ni a bylo …

před 4310 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek