zjentek

Můžu si na kouřící haldě Ema ugrilovat buřta?

cochee- posledních 5let jsem tam každýho prvního první, tedy první den v roce. Pokaždý to tam hulí stejně a i teplota je dostatečná- bylo by to spíše takový grilouzení. Jinak táboráky se tam dělaj běžně, takže, jak vidíš, byl to chyták, zkoušel jsem, jak až jsou ty novoroční výšlapy vyhlášený- odpověď zní ano a všem sorry za zbytečnou otázku, nebo co.

Nejlepší odpověď
cochee

A byl už jsi tam? Já dvakrát a kouř jsem náhodou neviděl ani jednou, takže asi to chce dobré geo- nebo meteorologické podmínky (snad atmosférický tlak či co já vím), každopádně určitě se tam neválí žhavý materiál na povrchu a i kdyby – griloval bys buřta na ohni z černého uhlí? Já ne. Takže – ugrilovat buřta by sis na Emě mohl, kdyby sis udělal normální táboráček, nejsem si ale jistý, jestli to tam není zakázáno 🙂

ad Jugar: místní vědí, co je Ema a nakonec i ty jsi to z wiki vyhrabal, tak o co gou? Tvůj výrok o oxidu uhličitejm je totálně mimo; když si děláme buřta nad normálním ohníkem, tak tam jako oxid uhličitej není, ano?

Další odpovědi
anonym

Příště sem vlož odkaz,co je halda Ema.
Klidně si tam buřty ugriluj,oxid uhličitej je na buřty ideální.
Ještě bych si na tvém místě donesl pár kousků uhlí.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Halda_Ema
Coche,vždyť píšu,že oxid uhlič.je ideální,co se ti nelíbí?

lexx

jo. akorát nebude k jídlu

Luxx

z Emy mám památku na koleně.. švihla jsem tam sebou po draku

cochee

zjentek: tak to jo, máš zkušenosti z opačného konce roku. Já tam byl v létě. Z toho buřta vygrilouzeného v oxidech síry bych ale měl respekt, to jo.