pizlicka

Můžu si k soudu donást kameru a natáčet, pokud jsem tam jako svědek?

Dobrý den, čeká mě soud, kde budu vystupovat jako svědek. Může k soudu každý? A pokud ano, chtěla bych, aby mé svědectví a celý proces byl nahrán a natočen na kameru. Točil by přítel – je to vůbec možné? Jedná se o soud v rodině a jeden z příslušníků rodiny nemůže byt přítomen, tak jsem pro něj proces chtěla natočit nebo aspoň pořídit zvukový záznam. Děkuji.

Odpovědi
Hans51

Soudní jednání je ze zásady veřejné, o případném vyloučení veřejnosti rozhoduje soudce. Natáčení na videokameru by Vám musel soud povolit, na žádost. To samé platí o zvukovém záznamu.

Rokio

Pokud to povolí soud, tak je to v pořádku.