Avatar uživatele
toxino007

můžu si jít natankovat na čerpací stanici benzín do 2 litrové flašky nebo musím mít kanystr?

můžu si jít natankovat na čerpací stanici benzín do 2 litrové flašky nebo musím mít kanystr?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dudu, redy před 3242 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
orwell

Zásadně do kanystru k tomuto určenému! Na jednom školení BOZP nás varovali před používáním nádob z umělých hmot ke skladování hořlavých kapalin, nejen benzínu, ale i ředidel a pod. některé umělé hmoty mohou třením (třeba i při odlévání hořlaviny) získat elektrický náboj. Případný elektrostatický výboj pak dokáže zapálit páry a následně způsobit požár. Kanystry pro hořlaviny se vyrábějí buď kovové, nebo ze speciální umělé hmoty, kde toto nehrozí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
redy

Zrovna nedávno mi říkal kámoš že mu dojela motorka,neměl nic sebou a potřeboval se dostat k čerpačce.
Došel, koupil si tam vodu, vylil a šel tankovat.
Okamžitě přiběhla obsluha a že na něj zavolá policii.Taky žejo.
Měli za to že chce něco podpálit.
Nakonec si musel koupit kanystr.Prej to byl pořádnej trapas.
Takže můžeš- nebo radši ne 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Tu dvoulitrovou lahev rozhodně nedoporučuju – a nejde o objem…
Ač se to ´nezdá´, automobilový benzin je hořlavina II. třídy a jako takový podléhá nějakým pravidlům zacházení s ním (např. lze jej zapálit jiskrou statické elektřiny) – takže obsluha benzinky ti zcela logicky dovolí jeho čerpání jen do schválených nádob…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já si myslím, že ano, protože u některých čerpacích stanic nemají čas sledovat kdo do čeho tankuje.
Já jsem třeba u jedné benzinky bral jen jeden litr a když se mně pak na pokladně ptali proč tak málo, tak jsem jim řekl, že potřebuji dojet k benzínce o 2km dále kde mají benzín o 2 Kč na litr levnější.Nic mi na to neřekli, zaplatil jsem a odjel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Tankovat lze pouze do plastových nádob , které jsou pro to schválené.
Že to obsluha nevidí,. tvůj problém. V případě požáru budeš viník ty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

To myslíš PET láhev od Coly ? No teoreticky dá se, obsluha to nesleduje ale čerpací pistolí nevložíš do úzkého hrdla…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Můžete, ale na každém stojanu je poučení, že musíte tankovat do schválených nádob.
Pokud máte trychtýř, klidně i do pet lahve.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pokud nemáš kanystr a neuvidí tě obsluha,tak můžeš,jinak se to nesmí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Frogman

Také jsem nedávno tankoval do flašky (otvor flašky byl velký akorát). Obsluha se divila, že beru jen tak málo, řekl jsem, že to potřebuji jen na dojetí sem na čerpací stanici.
Vím, že by se to nemělo, ale když nic jiného po ruce není, pro jednou se, když na to nepřijdou, snad nic nestane. :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Já bych to už jen kvůli bezpečnosti určitě neriskoval. Jedině do kanystru. Nebo alternativně lze využít speciální nádrže na naftu. Něco jako nabízí například tady: https://extera­.cz/1565-plastove-nadrze-na-naftu Ale to už je mnohem dražší sranda. 🙂

před 2128 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek