Pokročilý

můžu si jít natankovat na čerpací stanici benzín do 2 litrové flašky nebo musím mít kanystr?

můžu si jít natankovat na čerpací stanici benzín do 2 litrové flašky nebo musím mít kanystr?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Zásadně do kanystru k tomuto určenému! Na jednom školení BOZP nás varovali před používáním nádob z umělých hmot ke skladování hořlavých kapalin, nejen benzínu, ale i ředidel a pod. některé umělé hmoty mohou třením (třeba i při odlévání hořlaviny) získat elektrický náboj. Případný elektrostatický výboj pak dokáže zapálit páry a následně způsobit požár. Kanystry pro hořlaviny se vyrábějí buď kovové, nebo ze speciální umělé hmoty, kde toto nehrozí.

Další odpovědi:

Stříbrný

Zrovna nedávno mi říkal kámoš že mu dojela motorka,neměl nic sebou a potřeboval se dostat k čerpačce.
Došel, koupil si tam vodu, vylil a šel tankovat.
Okamžitě přiběhla obsluha a že na něj zavolá policii.Taky žejo.
Měli za to že chce něco podpálit.
Nakonec si musel koupit kanystr.Prej to byl pořádnej trapas.
Takže můžeš- nebo radši ne :-)

Zlatý

Tu dvoulitrovou lahev rozhodně nedoporučuju - a nejde o objem...
Ač se to ´nezdá´, automobilový benzin je hořlavina II. třídy a jako takový podléhá nějakým pravidlům zacházení s ním (např. lze jej zapálit jiskrou statické elektřiny) - takže obsluha benzinky ti zcela logicky dovolí jeho čerpání jen do schválených nádob...
;-)

Stříbrný

Já si myslím, že ano, protože u některých čerpacích stanic nemají čas sledovat kdo do čeho tankuje.
Já jsem třeba u jedné benzinky bral jen jeden litr a když se mně pak na pokladně ptali proč tak málo, tak jsem jim řekl, že potřebuji dojet k benzínce o 2km dále kde mají benzín o 2 Kč na litr levnější.Nic mi na to neřekli, zaplatil jsem a odjel.

Zlatý

Tankovat lze pouze do plastových nádob , které jsou pro to schválené.
Že to obsluha nevidí,. tvůj problém. V případě požáru budeš viník ty.

Stříbrný

To myslíš PET láhev od Coly ? No teoreticky dá se, obsluha to nesleduje ale čerpací pistolí nevložíš do úzkého hrdla...

Stříbrný

Můžete, ale na každém stojanu je poučení, že musíte tankovat do schválených nádob.
Pokud máte trychtýř, klidně i do pet lahve.

Pokud nemáš kanystr a neuvidí tě obsluha,tak můžeš,jinak se to nesmí.

Bronzový

Také jsem nedávno tankoval do flašky (otvor flašky byl velký akorát). Obsluha se divila, že beru jen tak málo, řekl jsem, že to potřebuji jen na dojetí sem na čerpací stanici.
Vím, že by se to nemělo, ale když nic jiného po ruce není, pro jednou se, když na to nepřijdou, snad nic nestane. :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.