Avatar uživatele
zjentek

můžu si dát ekopanely na dřevostavbu oboustranně?

..jakože dřevokonstrukci z vnější strany obouchám těmi slaměnými panely a na to dám izolaci a to samý udělám uvnitř místo sádrokartonu tak, že tam ty panely nabouchám na parozábranu a přímo je vymaluju barvou a hotovo ..có?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz před 3473 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Ekopanel je ta lisovaná sláma? Já myslím, že tam musí být z interieru parotěs, jinak se do ni zachytí pára, a začne to plesnivět:-((
Proč to chceš dát z obou stran? Domek se má při zateplení uzavřít jako kostka, aby se zamezilo vzniku tepelných mostů, proč to nedáš jen jako klasický sendvič, ale ve dvojnásobné šířce? Tzn. zevnitř: sadroš, profil, parotěs, ekopanel + ekopanel atd…
Doplňuji:
Ještě doplním, základ je zateplit střechu, tam je největší únik, často je únik i třeba nepoužívaným komínem, přes krbovou vložku atd. Je dobré nechat si to termo vyfotit:-) třeba i po výměně oken, když si lidi nechají staré venkovní parapety, tak to je most jak hrom, to se pak až diví:-)

Pokud bys zateploval celkově, tak se oplatí nechat si zdarma udělat návrh od nějaké firmy na zelenou úsporám, ne vždy se zelená vyplatí (proto návrh zdarma), je u ni několik nepříjemných podmínek:-((

Upravil/a: zzzzz

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Nevím, ale mám pocit, že se (s tou stavbou) ´řítíš´ do pr… – tedy, ehm, do průšvihu.
Jak je na tom ekopanel s odolností vůči vlhkosti? – nevím, jen se ptám, víš-li ty.

  • kde (s uvažovanou izolací) budeš mít v zimě rosný bod??
  • jak hodláš (při parotěsně uzavřené stavbě) řešit vlhkost??

Dřevokonstrukce – stavíš two by four (apod.) a nebo z nějakých sendvičů??

  • jakou použiješ izolaci v konstrukci??
  • jakou použiješ na povrchu??
  • jakou uvažuješ vnější fasádu??

___
Nerejpu, jen se ptám, protože příští rok mne čeká podobný problém – a nerad bych udělal chyby, které už si ´odskákal´ někdo jiný…
😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek