zjentek

můžu si dát ekopanely na dřevostavbu oboustranně?

..jakože dřevokonstrukci z vnější strany obouchám těmi slaměnými panely a na to dám izolaci a to samý udělám uvnitř místo sádrokartonu tak, že tam ty panely nabouchám na parozábranu a přímo je vymaluju barvou a hotovo ..có?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Ekopanel je ta lisovaná sláma? Já myslím, že tam musí být z interieru parotěs, jinak se do ni zachytí pára, a začne to plesnivět:-((
Proč to chceš dát z obou stran? Domek se má při zateplení uzavřít jako kostka, aby se zamezilo vzniku tepelných mostů, proč to nedáš jen jako klasický sendvič, ale ve dvojnásobné šířce? Tzn. zevnitř: sadroš, profil, parotěs, ekopanel + ekopanel atd…
Doplňuji:
Ještě doplním, základ je zateplit střechu, tam je největší únik, často je únik i třeba nepoužívaným komínem, přes krbovou vložku atd. Je dobré nechat si to termo vyfotit:-) třeba i po výměně oken, když si lidi nechají staré venkovní parapety, tak to je most jak hrom, to se pak až diví:-)

Pokud bys zateploval celkově, tak se oplatí nechat si zdarma udělat návrh od nějaké firmy na zelenou úsporám, ne vždy se zelená vyplatí (proto návrh zdarma), je u ni několik nepříjemných podmínek:-((

Další odpovědi
gecco

Nevím, ale mám pocit, že se (s tou stavbou) ´řítíš´ do pr… – tedy, ehm, do průšvihu.
Jak je na tom ekopanel s odolností vůči vlhkosti? – nevím, jen se ptám, víš-li ty.

  • kde (s uvažovanou izolací) budeš mít v zimě rosný bod??
  • jak hodláš (při parotěsně uzavřené stavbě) řešit vlhkost??

Dřevokonstrukce – stavíš two by four (apod.) a nebo z nějakých sendvičů??

  • jakou použiješ izolaci v konstrukci??
  • jakou použiješ na povrchu??
  • jakou uvažuješ vnější fasádu??

___
Nerejpu, jen se ptám, protože příští rok mne čeká podobný problém – a nerad bych udělal chyby, které už si ´odskákal´ někdo jiný…
😉