nadka77

Můžu si dát do domu vodoměr, když mám studnu?

Jedná se mi o toto: platím paušálně stočné v domě, kde se téměř nezdržuji, máme vlastní studnu. Chtěla bych si dát vodoměr na studnu, abych platila stočné jen to, co opravdu za měsíc vypotřebuju, abych nemusela platit paušální stočné.
Na vodovod napojená nejsem.

Nejlepší odpověď
anonym

Jsi napojena na obecní vodovodní řad ?

Záleží, jak velký paušál platíš a zda se vodoměr vyplatí. Myslím si, že vodoměr u vlastní studny mít můžeš, ale musíš se domluvit s vlastníkem vodovodu nebo provozovatelem.

Zdroj: http://eagri.cz/pu­blic/web/mze/le­gislativa/prav­ni-predpisy-mze/tematicky-prehled/10005321­9.html

Další odpovědi
gecco

Ano – můžeš si nechat namontovat vodoměr – domluv se s tím, komu stočné platíš (vodoměr musí být schváleného typu), náklady na montáž a údržbu pak jdou za tebou (aby to nebylo dražší, než paušální stočné).
😉

Hlada

Na vlastní vodovod si můžete namontovat co chcete, tedy i vodoměr. Automaticky to ale neznamená, že podle jeho údaje bude provozovatel kanalizace účtovat stočné. Způsobů vyúčtování je víc, nejdřív je potřeba se dohodnout.

cukrar

Nadka, ano, můžete dát vodoměr na studniční vodu. Účtování se bude řídit předpisem dotyčného, komu platíte paušální poplatky. Nahlídněte do jejich směrnic.