Avatar uživatele
online-tra

Můžu si dát boty Prestige do nákladů jako pracovní obuv?

Nepodařilo se mi zjistit, zda jsou tyto klasické boty, které roky nosím do práce klasifikovány jako pracovní obuv.....

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? man088 před 4212 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

U pochybných nákladů se můžeš „odpíchnout“ od toho, co jsou přiměřené náklady.
Pro pojišťováka budou přiměřeným nákladem boty za 1500,– Kč, u automechanika za 700,– Kč. Platí zásada, že čím vyšší příjmy, tím se dají uznat vyšší náklady.
Na doklad napiš – k použití jako pracovní obuv. Výše paragonu je potom na posouzení případného kontrolora. Když budeš šikovný(-á), tak tento náklad obhájíš.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?online-tra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
man088

Dle tohoto eshopu by to neměl být problém s prokázáním při kontrole na finančáku.
http://www.re­pa.cz/virtuemar­t/obuv-prestige
Ani jsem netušil, že jich existuje takový výběr :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Hlavní a nezpochybnitelné slovo má pracovník z FÚ. Co na jednom úřadu projde na druhém ne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
malinak812

To je docela zajímavá otázka. Těžko říct, jestli se zrovna prestižky dají klasifikovat jako pracovní obuv. Já osobně bych si asi raději koupil nějaké vyloženě pracovní boty. Dnes už se dělají takové, které jsou co se týče pohodlí srovnatelné s normálními botami. Já jsem si například před časem koupil jedny z https://www.ar­don.cz/c/310/pr­acovni-obuv a s těmi jsem zatím hodně spokojený. Hlavně za tu cenu. :)

Avatar uživatele
anonym

Zbytečně brzy jsi uzamknul otázku 1. odpovědí, jež ti vyhovovala, což ještě nemusí znamenat, že je i správná.
Finančáci nemívají pochopení pro emoce a sympatie, jednají dle suché litery §§.

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Doplním ocko, z hlediska přiměřenosti nákladů, může být její rada užitečná, ale nikoliv jednoznačná, samospasitelná a univerzální.
Prestige mají charakter sportovní obuvi a obuvi pro volný čas.
V názorném odkazu od man088 je samostatná sekce pracovní, a tedy zcela odlišné obuvi, viz v odkazu:
http://www.re­pa.cz/virtuemar­t/pracovni-obuv/pracovni-obuv-s-lepenou-podesvi
Pracovní obuv z hlediska předpisů BOZ musí chránit nohu, být pevná, s protiskluzovou podrážkou (někdy i oil resistant), místo suchých zipů, pevné šněrování, stavební mají navíc zesílenou špičku vloženou ocelovou krytkou).
Z tohoto hlediska by to FÚ neuznal, jak už se zmiňuje mosoj.
P.S. Protože je tato otázka v odborné rubrice a může tazatele poškodit, případně jej vystavit postihům pro pokus o daňový únik, měly by být odpovědi uvážlivější a méně kategorické, pokud nejsou doloženy konkrétním předpisem s věcným zněním. Zde skutečně není prostor pro úvahy, dohady, či zkreslené osobní zkušenosti. Co projde jednomu, za to druhý může dostat pokutu – podobně jako na silnici.
Vždy platí zákon, a ten nezná švindl se záměnou „pracovní“ a „sportovní“.

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek