Avatar uživatele
zjentek

Můžu si cokoliv, co si načmárám do elektronické podoby a pustím do www sítě, označit za eBook?

já myslel, že kniha má bejt kniha a i když je to ékniha, tak že to má mít nějaký parametry ..ale na internetu to vypadá, že dnešní dlaždić je zejtra spisovatel ..to se takhle může?
Doplňuji:
Quimby: no právě ..na www si to vydáš sám, bez korekce a kritiky ..není to hrůza a děs?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, zzzzz, gagaga před 3511 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Se zařazením do eBook nemám zkušenosti, ale domnívám se, že ten, kdo se chce stát spisovatelem, by měl mít určité předpklady: znát dobře jazyk, mít bohatou slovní zásobu, měl by umět svým dílem něco říct, třeba využít své poznatky, zkušenosti, fantazii, mít vytrvalost, být k sobě kritický atd.

Tak, jako se dlaždič musel naučit zacházet s dlaždicemi a správně je klást, rovněž spisovatel musí správně zacházet se slovy a třeba s příběhem,

Člověk se může stát příležitostným spisovatelem, autorem, ale i pisálkem. Takových je zřejmě hodně, jak je to vidět i u některých prvotin na netu. Bohužel.

Kdokoliv, tedy i dlaždič, se může stát spisovatelem, splňuje-li „podmínky“, které jsem zmínila . Pro spisovatele není předpsané žádné vzdělání, někteří píší jen tak, čtou knihy, jiní studují školy , další prošli škollou života. Maji pro psaní dar „od boha“.

Když dva dělají totéž, není to totéž. Jsou dobří i špatní spisovatelé, stejně knihy jsou dobré a špatné.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Quimby

A proč by se nemohlo?
Taky si můžu pořídit prázdnou knihu a napsat si tam co chci a pořád to bude kniha, to kdo a jestli mi ji vydá je už druhá věc. Na internetu to funguje úplně stejně, akorát je teda šíření mnohem jednodušší a levnější.
Doplňuji:
Není, maximálně je to pro tebe ostuda.

Upravil/a: Quimby

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

…„dnešní dlaždić je zejtra spisovatel“…
LOL
Proto je taky na netu tolik ´blábolů´…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Já si myslím, že eBook je spíš technický termín, vždyť jako eBooky vycházejí třeba i komiksy – copak komiks je kniha? eBook je podle mě něco ke čtení (bez možnosti editace) v elektronické formě, co může načíst mobil, tablet, PC (tyhlety s pomocí čtecí aplikace) nebo e-čtečka (nativně).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek