zjentek

Můžu si cokoliv, co si načmárám do elektronické podoby a pustím do www sítě, označit za eBook?

já myslel, že kniha má bejt kniha a i když je to ékniha, tak že to má mít nějaký parametry ..ale na internetu to vypadá, že dnešní dlaždić je zejtra spisovatel ..to se takhle může?
Doplňuji:
Quimby: no právě ..na www si to vydáš sám, bez korekce a kritiky ..není to hrůza a děs?

Nejlepší odpověď
annas

Se zařazením do eBook nemám zkušenosti, ale domnívám se, že ten, kdo se chce stát spisovatelem, by měl mít určité předpklady: znát dobře jazyk, mít bohatou slovní zásobu, měl by umět svým dílem něco říct, třeba využít své poznatky, zkušenosti, fantazii, mít vytrvalost, být k sobě kritický atd.

Tak, jako se dlaždič musel naučit zacházet s dlaždicemi a správně je klást, rovněž spisovatel musí správně zacházet se slovy a třeba s příběhem,

Člověk se může stát příležitostným spisovatelem, autorem, ale i pisálkem. Takových je zřejmě hodně, jak je to vidět i u některých prvotin na netu. Bohužel.

Kdokoliv, tedy i dlaždič, se může stát spisovatelem, splňuje-li „podmínky“, které jsem zmínila . Pro spisovatele není předpsané žádné vzdělání, někteří píší jen tak, čtou knihy, jiní studují školy , další prošli škollou života. Maji pro psaní dar „od boha“.

Když dva dělají totéž, není to totéž. Jsou dobří i špatní spisovatelé, stejně knihy jsou dobré a špatné.

Další odpovědi
Quimby

A proč by se nemohlo?
Taky si můžu pořídit prázdnou knihu a napsat si tam co chci a pořád to bude kniha, to kdo a jestli mi ji vydá je už druhá věc. Na internetu to funguje úplně stejně, akorát je teda šíření mnohem jednodušší a levnější.
Doplňuji:
Není, maximálně je to pro tebe ostuda.

anonym

…„dnešní dlaždić je zejtra spisovatel“…
LOL
Proto je taky na netu tolik ´blábolů´…
😉

cochee

Já si myslím, že eBook je spíš technický termín, vždyť jako eBooky vycházejí třeba i komiksy – copak komiks je kniha? eBook je podle mě něco ke čtení (bez možnosti editace) v elektronické formě, co může načíst mobil, tablet, PC (tyhlety s pomocí čtecí aplikace) nebo e-čtečka (nativně).