Illines

Muzu se zeptat,co znamena kvantovy internet?

Pry neco takoveho,vytvorili v Australii?Dekuji

Nejlepší odpověď
Pájo

Takový internet by předával informace v kvantovém stavu s pomocí světla (a ne elektřiny, jako současný).

Jen sem dávám text, který lze dohledat na internetu:
Australští fyzici vytvořili hybridní zařízení na základě tranzistoru atomu erbia, které je schopno přetransformovat světlo na kubity, což umožní spojit kvantové počítače do svérázného „internetu“, píše se v článku, otištěném v časopise Nature.

„Předávat informace v kvantovém stavu je mnohem snazší s pomocí světla, než s pomocí elektřiny. Nakonec rozvoj této technologie povede k rozvoji kvantových sítí schopných předávat informace na velké vzdálenosti“, prohlásil Čunming Jin z university Nového jižního Wallesu v Kensingtonu (Austrálie).

http://czech.ru­vr.ru/2013_05_­01/V-Australii-vytvorili-zaklad-pro-kvantovy-internet/