Kim12345

Můžu se zaregistrovat na Úřad prace ve vedlejším okrese?

Nejlepší odpověď
ivzez

Uchazeče o zaměstnání zaeviduje jenom pobočka ÚP,
kam žadatel spadá podle místa svého trvalého pobytu.

Teprve po zaevidování může v případě, že z vážného důvodu bydlí jinde,
požádat o zprostředkování zaměstnání pobočkou v místě skutečného pobytu.
(O změnu je nutné požádat pobočku příslušnou podle místa trvalého pobytu.)

Minimálně jednou nebo dvakrát budete muset navštívit pobočku, pod niž spadáte.
O zprostředkování jinou pobočkou můžete zkusit požádat hned při registraci.
[Nejsem si jista, jestli Vám budou moci vyhovět rovnou, je možné, že stejně bude nutná ještě jedna návštěva.]

Viz zákon o zaměstnanosti, § 28:
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-435#p28