zjentek

Můžu se z malého množství vody napít víc, pokud ji vypiju jiným způsobem?

četl jsem nějakou studii, která tvrdila zhruba to, že pokud „kousek něčeho“ pořádně žvejkám, tak jsem z toho kousku najezenej jak z běžný porce a tak mě napadlo, jestli když budu vodu opatrně třeba cedit mezi zuby a jemně srkat, pak ty malinký doušky za prudkýho mrskání jazyka nechám šikovně probublávat krkem, aby ještě pomaleji stékali do útrob, jestli se takto nenapiju třeba z půl deci? Jo a nehrozí při „běžným pití“ zavodnění? Takhle to totiž vypadá, že všichni obézní špatně žvejkaj..

Nejlepší odpověď
Muffz

Jde o to, ze pocit hladu je pouze mozkovy impuls, neni to otazka toho, ze clovek musi jist. S vodou je to jine, dehydratace je skutecna, neni to impuls.
Mozek se da snadno osalit, treba tim zvykanim. Kdyz budes dele zvykat, rekne si, ze uz tak nejak jis a dost, a proto jiz nema potrebu vysilat impulsy, ze mas hlad.
Kdyz budes mit malo vody, organy nebudou pracovat spravne, budes vysileny vic, nez kdyby jsi nejedl, prijde dehydratace, mdloby.

Zavodneni nehrozi pokud nepijes podstatne vic nez 5 litru vody denne. Samozrejme nejake zavodneni lidske telo ma, muzes zkusit zacatky diet, kde se telo zbavuje prave prebytecne vody, zhubnes 2–3 kila za par dnu jen na vode.

Další odpovědi
kapka

Nejlip rovnou do žíly… :D