Dooder

Můžu se ucházet o místo v bezpečnosti a ostraze pouze se základním vzděláním?

Chtěl bych se ucházet o místo v bezpečnosti a ochraně. Konkrétně pozice ochranka, strážný. Mohu se ucházet, nebo musím mít nějaký certifikát? Kde případně takový certifikát(os­vědčení)získat?

Nejlepší odpověď
badisko

urcite ano .....:D pokud nebudes chtit hlidat treba prevoz penez se zbrani atd…ale jako ochranka v obchadaku ci hlidani ..objektu tak na to mas …:D…Za pracovniho psa by jsi mel priplatek …(ovsem musel by slozit minimalne zkouzky z poslusnosti) ..

Další odpovědi
fcoop

Můžeš. Ale dnes,protože podle min. vnitra je nutná kvalifikace,i kdyby dotyčný hlídal třeba prázdný sud na vodu uprostřed hlubokých lesů,musí v podstatě každý mít certifikát,oprav­ňující.......­...blabla.

Podle zákona č. 179/2006 Sb. v platném znění a následným upřesněním uvedeným v zákoně č. 155/2010 Sb. je povinností od 1. srpna 2012 prokazovat se „Osvědčením o získání profesní kvalifikace“ strážný nebo detektiv koncipient pro každého zaměstnanece soukromé bezpečnostní společnosti (SBS), a také pro zaměstnance dalších organizací, podniků a institucí, kteří budou vykonávat pracovní činnosti na pozicích strážných, detektivů koncipientů, recepčních atd., včetně osob vykonávajících činnost strážného na DPP či DPČ (tkz. „brigádníků“), tj. pracovníků ostrahy majetku a osob.

http://www.bez­pecnostnikvali­fikace.cz/

Ale klid. Není to nic těžkého – např. s řidičákem se to srovnávat nedá – a spousta agentur,vědoma si faktu,že je to jen pro formu, a oni lidi potřebují – umožní v podstatě každému dotyčný cár papíru získat u nich.

anonym

Můžeš…
Předpokládám, že se ptáš čistě teoreticky – nikoli v návaznosti na nějakou konkrétní nabídku.
Takový certifikát získáš u některé z firem, které se touto činností zabývají ( např. http://www.kpkbcr­.cz/zkousky *).
Pokud certifikát máš, máš vyšší šanci na přijetí (certifikát je povinný) – jinak bys školení musel absolvovat po přijetí/nástupu do práce.
Ale – toto platí jen pro zaměstnance – pokud firma najímá pouze OSVČ, musel bys mít vlastní živnosťák a pro jeho získání je nutné toto školení, ale i SŚ vzdělání.
___
*) takových firem je spousta, liší se zejména cenami
Mnoho bezpečnostních agentur pořádá kurzy/zkoušky vlastní.

a623682@drdr

Pouze zakladni vzdelani bude, podle mych zkusenosti, hlavni predpoklad.

Emefej

Ucházet se můžeš.