Můžu se šamanismus učit sama doma, treba z internetu? Nebo bych radši měla jit do nějakého kurzu, nebo tak něco?

Nejlepší odpověď
anonym

Pro šamanismus (nebo léčitelství ap.) musí mít člověk vrozený dar, často zděděný po předcích. Takto „obdarovaní“ lidé často poznají mezi ostatními podobně nadané jedince. Různými praktikami, duchovními cvičeními atd. mohou některé dovednosti naučit i laiky, ale s touto módní vlnou se veze i mnoho podvodníků, takže bych byla velmi obezřetná ve volbě „učitele“.

Další odpovědi
baghira

Já jsem byl na seminářích u http://www.zo­rafresova.sk/ ale Zora má teď miminko, takže letos kurzy nedělá. Jistěže se dá ledacos naučit z knížek nebo netu, ale některé věci je potřeba nacvičit prakticky (cestování, bubnování, rituály…), a tam je lepší, když to děláš aspoň s někým, kdo to už umí.

Drap

Osobní setkání a ukázka se nedá snad ničím nahradit. Většina toho ale stejně zůstává na samostatném studiu a cvičení.

pusinka50

Můžeš to zkusit sama, kup si knížku třeba Čarodějnický slabikář od Marcely Košanové, naší vědmy. Tam je to podrobně a hezky čtivě popsané. Ale NIKDY nezkoušej černou magii nebo toho budeš do smrti litovat. Pak bych zkusila kurs. Ale našla bych si reference. Dnes je mnoho lidí, kteří si myslí, že jsou např. Reiki mistři a přitom tomu věnovali jeden dva víkendy na nějakém kursu, to opravdu není o tom. A jak píše Bohemica, musíš mít ten dar, cítit to, že jsi v jistém smyslu odlišná od ostatních, že cítíš svou energii a ta energie umí pomoci jinému.