Jiřina Praha

Můžu se při jízdě v automobilu napít vody?

Odpovědi
NikkiHeat

Vyhláška vyloženě nezakazuje jíst ani pít(nealko) během jízdy. Ovšem je zde klausule že řidič je povinen se plně věnovat řízení. Tak si pak vyber. Ale já během jízdy zodpovědně piju i jím.

lukas.zmizik

Pokud se máme doslova držet 5§ (1)b tak ani jíst, ani pít a ani kouřit a ani si zavazovat tkaničky u bot.

anonym

Nezajížděj kvůli tomu do jezera, můžeš si s sebou vzít nějaké pití v lahvi, doporučuji raději petku, je lehčí a při rychlém zastavení nehrozí riziko ztráty zubů nárazem. Jako spolujezdec můžeš popíjet cokoliv, libovolně, aniž bys musela sledovat jízdu jako řidič.

mosoj

Nemůžu . Počůral bych se.

krabiceodbot

Řekla bych můžeš, ale…Zrovna tady o tom píšou http://www.tip­cars.com/maga­zin-jak-konzumace-potravin-pri-rizeni-snizuje-bezpecnost-6846.html

honza19hk

proč by ne když nikoho neohrozíš třeba tím že se nebudeš věnovat řízení.