Pokročilý

Můžu se podepisovat jinak, než mám napsáno na občance?

Když jsem si asi před rokem dělala občanku a elektronicky se na ni podepsala, musím se teď podepisovat stejně?
Změnilo se mi totiž písmo
Doplňuji:
zzzzz: k čemu potom ten podpis je? :D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná

Na důležité listiny si (třeba v bance propřístupk účtu, k bezpečnostní schránce...) ´vymysli´ nějaký podpisový vzor, kterým se nebudeš podepisovat nikde jinde (jinak by nebyl bezpečný).
Podpis na občance je - ve své podstatě - jakožto vzor, k ničemu. A i když se ti, jak píšeš, změnilo písmo, znalec případně dokáže identifikovat, zda je ten podpis tvůj nebo ne.

Další odpovědi:

Zlatý

Nemusíš, já se podepisuji pokaždé jinak. Přece třeba podpis v bance nebudeš mít stejný jak na občance. To by bylo docela nebezpečné .-)
Doplňuji:
V podstatě k ničemu, měl by sloužit jako identifikace, jenže je to nedomyšlené. Jeho napodobení se dá naučit, a policista nebo úředník přece není soudní znalec z oboru grafologie, aby mohl posoudit, zda se podpis shoduje nebo ne.

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

zzzzz:

no práve - toe podpisy by mali mať rovnaké, ako na op.

podpis na op slúži ako vzor (i keď v banke robíte podpisové vzory).

Zlatý

iceT

Můj přítel,když se podepisoval na nový OP,tak se podepsal tiskacím a úřednice na přepážce nic nenamítala.
Já když jsem kdysi chtěla vybrat peníze z banky jsem se naproti tomu musela podepsat na několikrát,protože se jim můj podpis nelíbil a souhlasil až na třetí pokus.

Zlatý

zzzzz

Ary a co když ji OP ukradou? To je pak vstupenka do banky? Nedávno jsem si dělala nový účet a paní na přepážce nic proti mému podpisovému vzoru nenamítala.

Ten podpis je tam na parádu, i jiné doklady máme podepsané a nikdo nekontroluje zda stejně. Stejně jak je možné fotit se na OP s cedníkem na hlavě, tak stejně jim tam místo podpisu můžu udělat tohohle smajlíka :-DDD

Dnes už se k OP dává i pin, ale ten je jen pro úřady.

Zlatý

arygnoc

keď sa vám zmenilo meno, máte zo zákona povinnosť op si vymeniť.

tak isto i pri významnej zmene podoby (nie účesu, make-upu), napr. po plastickej operácii.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.