Tom20

Můžu se otrávit když vypiju celou flašku octa?(TEORETICKY)

Nejlepší odpověď
anonym

Asi by ses dobře vyprázdnil,horem i spodem.

Další odpovědi
Valky

Těžko.. :o) Například moje mamka, když byla malá, tak ho pila normálně.. Nebo lák z okurek… :o) A nic jí nebylo… Ale nějaká slabší povaha by si tím třeba mohla poleptat sliznice..

mosoj

Jako každé éčko.
Kyselina octová je slabá kyselina a je označována vpotravinářství jako E 260, Ocet je 5% roztok kyseliny octové.

V malých dávkách a při dostatečném ředění vodou je kyselina octová zcela neškodná. Při vysokém množství může způsobit poškození sliznic, krvácení a tvorbu vředů.

Tak si to prosím přeberte a stanovte si hranici „vysoká“ pro svoji osobu.