pou

Muzu se nejak dozvedet o clovekovi podle jeho cislo uctu? Kdyz jo tak jak?

Cislo uctu

Nejlepší odpověď
mosoj

Eště to tak !!!!!!!!

Další odpovědi
dudu

Jako pamětník znalý systémové skladby účtů jen poznám, zda se jedná o staršího nebo mladšího majitele.

Dochy

pokud vím, tak bankovní instituce Ti sama o sobě nic sdělit nesmí. Jedině přes policii, pro kterou to v rámci vyšetřování může povolit soud.

anonym

Legálně ne – informace mohou získat pouze orgány činné v trestním řízení (PČR) při vyšetřování (odůvodněně).
Co chceš ´vyšpiónit´??
😉

magorvkleci

Záznam o příchozí platbě obsahuje název protiúčtu. Ale třeba mBank ho v internetbankingu neuvádí, jen ve výpisu. A taky nevím, jestli si tam člověk může nebuo nemůže napsat, co chce, ale u bank, u kterých jsem byl (nebo jsem) to nikde nešlo, vždycky to bylo jméno a příjmení nebo obchodní firma, nechtěli mi tam napsat Darth Vader nebo J.P.Morgan nebo tak něco.

Hamon

Jestli chápu správně dotaz, že chceš z čísla účtu zjistit jeho majitele, pak ano, ta možnost je. V případě nechtěného zaslání platby na cizí účet můžeš požádat o zjištění majitele účtu za účelem vyžádání platby zpět.

klob1

Jistě, že dá. Protože banka musí vést i údaje dost citlivé o vlastníku účtu. takže účet může mít i jméno majitele. Pokud to není firma. Ale i tak se dá dohledat, protože za firmu někdo musí jednat.
A třeba, když se převádí z účtu na účet, tak je tam jméno i druhého majitele účtu.