Avatar uživatele
anicka25

Muzu se nechat v 16 splnoletnit z duvodu snatku?

Dobry den chtela jsem se poptat. je mi 16 let a mam 21 leteho pritele ktery pracuje. a chteli bychom spolu zit a vzit se jenze nam v tom brani moji pestouni, ze se nemuzeme vydat. tak by mne zajimalo jestli je to v16 mozne co to obnasí, jestli mi to musi podepsat ma matka nebo sestra ktere jsem byla predana do péče. Prosim o odpoved predem dekuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 4463 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Takhle se ptali jiní snoubenci v právnické poradně a odpověděli jim toto:.....zpno­letnění je možné v případě, že byste s přítelem chtěli uzavřít manželství. Pokud tomu tak je, je nutno podat k soudu návrh, aby bylo povoleno uzavřít manželství. Pokud soud uzná, že tu jsou důležité důvody dá k uzavření manželství souhlas. Soud je povinen zkoumat, zda uzavřené manželství bude plnit svůj účel, měl by se zabývat celkovou duševní vyspělostí snoubenců, jejich vzájemným vztahem, ekonomickou situací nově založené rodiny atd. Jedním z nejčastějších důvodů, které soud uzná bývá těhotenství.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Trpělivost Aničko.. Ty dva roky to vydržíš a aspoň se s přítelem lépe poznáte – a to je moc důležité. Na sňatek by se nikdy nemělo pospíchat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Dělá se jen v závažných případech, za což samotný sňatek neni považován. Zákoný zástupce s tím musí souhlasit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Pokud se máš doma dobře, tak neutíkej, studuj, zvyšuj si kvalifikaci, abysi měla jednou šanci se uplatnit na trhu práce.
Manželství není hra, ale někdy šance jak odejít z rodiny, kde není dobrá atmosféra.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek