Avatar uživatele
zzzzz

Můžu se na občanku, pas, nebo ŘP fotit v brýlích?

Je nějaká vyhláška, nebo nařízení, které určuje jaké ty brýle můžou být?
Doplňuji:
Musím, nějak doložit, že jsou dioptrické, nebo že mi je předepsal lékař? Nebo prostě jen přijdu v brýlích, přes které jdou vidět oči? Vadí, že mají žluté skla?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: zzzzz

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1, petra15 před 3657 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Odpoveď byla označena jako užitečná

Můžeš, upravuje to zákon č. 299/2006 Sb.
Doplňuji:
Jestli vadí žlutá skla netuším, ale v tom zákonu je to velice podrobně popsané. Je tam např. i to, že fotografovaná osoba musí mít zavřená ústa apod., takže předpokládám, že i typ brýlí tam bude přesně popsán.

Upravil/a: Lamalam

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
petra15

Na obcanku ano, to vím

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Je tomu něco přes týden, kdy se manželka nechala fotit na pas a tuto otázku položila úřednici.
Bylo ji sděleno, že může, ale ať se raději vyfotí bez brýlí a to z důvodu, že je náhodou může zapomenout a pak by mohla kontrola ty brýle vyžadovat. Pokud však bude vyfocena bez brýlí a při kontrole je bude mít na očích, není nic jednoduššího brýle na okamžik sundat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
metalavenged

Můžeš, ale nesmíš si zakrývat obličej třeba šátkem. Ani když jsi toho povinna v náboženství.
Doplňuji:
Sama nosím dioptrické brýle a na řidičský průkaz, podle mě, budou chtít vědět, jestli jste dalekozraká nebo krátkozraká. Při policejní kontrole budou kontrolovat, jestli při řízení nosíte správné brýle. Při sklech, které ztmaví na světle, nejspíše musíte počkat, až se vrátí do normální podoby. Jestli musíte mít žlutá skla, povolí vám to, ale jestli nemáte dokázaný důvod, budete muset si vzít jiné nebo žádné.

Upravil/a: metalavenged

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Ano můžeš, brýle nesmí zakrývat oči a dělat odlesky. Jaké brýle to mohou nebo nemohou být, není určeno.
http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kata5678

Dobrý den. Určitě to lze. Já měla dřív i na občance výrazné černé brýle a nevadilo to. Já nosím také brýle a teď jsem nedávno narazila na web https://www.ho­tovebryle.cz/ a koupila jsem levně a jsem moc spokojená. :) A neměnila jsem si kvůli tomu občanský průkaz ani a to jsou o dost jiné.

Avatar uživatele
Seznam.cz

Petra15 zapadla dobře, není-liž dobře řečeno?
Na fotografii řidičáku je lepší bez brýlí. Co kdyby napadlo ty chudáky policajty šikanovat kvůli jiným brýlím. A nebo že je řidič slepý.

před 3657 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

hele ty Sezname…jak zapadla dobre(to vypadá,jako kdybych opisovala) — odpovedela jsem jako první…a jen to, co zarucene vím…

před 3653 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Petro co se stalo, že si si zablokovala profil? 🙂 Už tě nejde ani následovat, ani ti napsat, někdo tě otravoval???

před 3657 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

já jsem si ho nezablokovala, jen nechci zádné následovatele, nebot mi moc „zaplnují“ prehled…asi jsem to u tebe nejak …totiz ono to stále neslo, stále bylo plno a ucpáno…a tak asi tak se to stalo, ale musím to zase nejak odblokovat…

před 3653 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Lamalam palec Vám dám zítra, dnes jsem je už pro Vás všechny vyčerpala .-)

před 3657 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek