Zlatý

Můžu se na občanku, pas, nebo ŘP fotit v brýlích?

Je nějaká vyhláška, nebo nařízení, které určuje jaké ty brýle můžou být?
Doplňuji:
Musím, nějak doložit, že jsou dioptrické, nebo že mi je předepsal lékař? Nebo prostě jen přijdu v brýlích, přes které jdou vidět oči? Vadí, že mají žluté skla?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Můžeš, upravuje to zákon č. 299/2006 Sb.
Doplňuji:
Jestli vadí žlutá skla netuším, ale v tom zákonu je to velice podrobně popsané. Je tam např. i to, že fotografovaná osoba musí mít zavřená ústa apod., takže předpokládám, že i typ brýlí tam bude přesně popsán.

Další odpovědi:

Bronzový

Na obcanku ano, to vím

Stříbrný

Je tomu něco přes týden, kdy se manželka nechala fotit na pas a tuto otázku položila úřednici.
Bylo ji sděleno, že může, ale ať se raději vyfotí bez brýlí a to z důvodu, že je náhodou může zapomenout a pak by mohla kontrola ty brýle vyžadovat. Pokud však bude vyfocena bez brýlí a při kontrole je bude mít na očích, není nic jednoduššího brýle na okamžik sundat.

Pokročilý

Můžeš, ale nesmíš si zakrývat obličej třeba šátkem. Ani když jsi toho povinna v náboženství.
Doplňuji:
Sama nosím dioptrické brýle a na řidičský průkaz, podle mě, budou chtít vědět, jestli jste dalekozraká nebo krátkozraká. Při policejní kontrole budou kontrolovat, jestli při řízení nosíte správné brýle. Při sklech, které ztmaví na světle, nejspíše musíte počkat, až se vrátí do normální podoby. Jestli musíte mít žlutá skla, povolí vám to, ale jestli nemáte dokázaný důvod, budete muset si vzít jiné nebo žádné.

Zlatý

Ano můžeš, brýle nesmí zakrývat oči a dělat odlesky. Jaké brýle to mohou nebo nemohou být, není určeno.
http://www.mvcr.cz/…

Diskuze k otázce

Pokročilý

Seznam.cz

Petra15 zapadla dobře, není-liž dobře řečeno?
Na fotografii řidičáku je lepší bez brýlí. Co kdyby napadlo ty chudáky policajty šikanovat kvůli jiným brýlím. A nebo že je řidič slepý.

Bronzový

petra15

hele ty Sezname...jak zapadla dobre(to vypadá,jako kdybych opisovala) --- odpovedela jsem jako první...a jen to, co zarucene vím...

Zlatý

zzzzz

Petro co se stalo, že si si zablokovala profil? :-))) Už tě nejde ani následovat, ani ti napsat, někdo tě otravoval???

Bronzový

petra15

já jsem si ho nezablokovala, jen nechci zádné následovatele, nebot mi moc "zaplnují" prehled...asi jsem to u tebe nejak ...totiz ono to stále neslo, stále bylo plno a ucpáno...a tak asi tak se to stalo, ale musím to zase nejak odblokovat...

Zlatý

zzzzz

Lamalam palec Vám dám zítra, dnes jsem je už pro Vás všechny vyčerpala .-)

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.