zzzzz

Můžu se na občanku, pas, nebo ŘP fotit v brýlích?

Je nějaká vyhláška, nebo nařízení, které určuje jaké ty brýle můžou být?
Doplňuji:
Musím, nějak doložit, že jsou dioptrické, nebo že mi je předepsal lékař? Nebo prostě jen přijdu v brýlích, přes které jdou vidět oči? Vadí, že mají žluté skla?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Můžeš, upravuje to zákon č. 299/2006 Sb.
Doplňuji:
Jestli vadí žlutá skla netuším, ale v tom zákonu je to velice podrobně popsané. Je tam např. i to, že fotografovaná osoba musí mít zavřená ústa apod., takže předpokládám, že i typ brýlí tam bude přesně popsán.

Další odpovědi
petra15

Na obcanku ano, to vím

JájsemRaibek

Je tomu něco přes týden, kdy se manželka nechala fotit na pas a tuto otázku položila úřednici.
Bylo ji sděleno, že může, ale ať se raději vyfotí bez brýlí a to z důvodu, že je náhodou může zapomenout a pak by mohla kontrola ty brýle vyžadovat. Pokud však bude vyfocena bez brýlí a při kontrole je bude mít na očích, není nic jednoduššího brýle na okamžik sundat.

metalavenged

Můžeš, ale nesmíš si zakrývat obličej třeba šátkem. Ani když jsi toho povinna v náboženství.
Doplňuji:
Sama nosím dioptrické brýle a na řidičský průkaz, podle mě, budou chtít vědět, jestli jste dalekozraká nebo krátkozraká. Při policejní kontrole budou kontrolovat, jestli při řízení nosíte správné brýle. Při sklech, které ztmaví na světle, nejspíše musíte počkat, až se vrátí do normální podoby. Jestli musíte mít žlutá skla, povolí vám to, ale jestli nemáte dokázaný důvod, budete muset si vzít jiné nebo žádné.

marci1

Ano můžeš, brýle nesmí zakrývat oči a dělat odlesky. Jaké brýle to mohou nebo nemohou být, není určeno.
http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx

kata5678

Dobrý den. Určitě to lze. Já měla dřív i na občance výrazné černé brýle a nevadilo to. Já nosím také brýle a teď jsem nedávno narazila na web https://www.ho­tovebryle.cz/ a koupila jsem levně a jsem moc spokojená. :) A neměnila jsem si kvůli tomu občanský průkaz ani a to jsou o dost jiné.

Seznam.cz

Petra15 zapadla dobře, není-liž dobře řečeno?
Na fotografii řidičáku je lepší bez brýlí. Co kdyby napadlo ty chudáky policajty šikanovat kvůli jiným brýlím. A nebo že je řidič slepý.

petra15

hele ty Sezname…jak zapadla dobre(to vypadá,jako kdybych opisovala) — odpovedela jsem jako první…a jen to, co zarucene vím…

zzzzz

Petro co se stalo, že si si zablokovala profil? 🙂 Už tě nejde ani následovat, ani ti napsat, někdo tě otravoval???

petra15

já jsem si ho nezablokovala, jen nechci zádné následovatele, nebot mi moc „zaplnují“ prehled…asi jsem to u tebe nejak …totiz ono to stále neslo, stále bylo plno a ucpáno…a tak asi tak se to stalo, ale musím to zase nejak odblokovat…

zzzzz

Lamalam palec Vám dám zítra, dnes jsem je už pro Vás všechny vyčerpala .-)