Loreta

Muzu se dovedet,co je to dekameron?

Nejlepší odpověď
iceT

Dekameron je soubor sta novel o lásce rozdělených po deseti na deset dní. Příběhy si vypráví deset mladých lidí, kteří utekli z města na venkov, aby se zachránili před morem, který vypukl ve Florencii roku 1348.
Dílo napsal Giovanni Boccaccio v letech 1348 až 1353. V jeho úvodu se nachází rovněž jeden z nejvýznamnějších a nejpodrobnějších popisů moru ve středověku. Příběhy z Dekameronu a jejich náměty ovlivnily řadu dalších uměleckých děl v podstatě ve všech oblastech umění.
Vypravěči je 7 dívek a tři chlapci: Filostrato, Dioneo, Pampinea, Filomena, Pamfilo, Elisa, Fiammetta, Emilia, Lauretta a Nefile.

Další odpovědi
annas

Řecké složené slovo – deka – deset – meron – dny – deset dní.

Dekameron použil autor Giovanni Boccaccio pro název souboru novel – mladí lidé si vyprávějí každý den 10 příběhů po dobu 10 dnů.

dědapetr

Dekameron je soubor sta novel o lásce rozdělených po deseti na deset dní. Příběhy si vypráví deset mladých lidí, kteří utekli z města na venkov, aby se zachránili před morem, který vypukl ve Florencii roku 1348.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/De­kameron

hanulka11

Dekameron je soubor sta novel o lásce rozdělených po deseti na deset dní

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/De­kameron

Děda Louda

V obecnějším významu – dekameron-příběhy deseti dnů.