prcinka

Můžu se dostat na gympl?

Ahoj, chci se zeptat, jestli je možné si dostat na gympl s průměrem 1.56… Přijímačky se nedělají a mám Dějepisnou olympiádu, za kterou dostanu také nějaké body. Dík za info :)

Nejlepší odpověď
www

A proč ne? Ovšem škola od školy má jiný počet uchazečů a tím i jiné požadavky na průměr, některé vůbec. Zajímají je přijímačky, výsledek.
Rodinná zkušenost

Další odpovědi
Johny_r

To asi hodně záleží na tom, kam se hlásíš a jak na tom budou ostatní. Pokud se zkoušky nedělají a rozhoduje pouze průměr plus nějaké body za olympiády apod., tak škola musí buď od začátku vědět, do jakého průměru (nebo jakých bodů) bude brát (a jak bude za průměr rozdělovat body), nebo (a to je pravděpodobnější) ví, kolik lidí chce vzít a vezme příslušný počet těch nejlepších.
Pokud to ta škola ale takto nedělá poprvé, dá se předpokládat, že by Ti už teď měli být schopni ze zkušenosti říci, kde se ta hranice zhruba pohybovala v minulých letech. Pokud byla řekněme někdo kolem 2,0, dá se předpokládat, že s 1,56 se tam asi dostaneš. Pokud byla hranice kolem 1,5, bude dost záležet na tom, jak se to letos sejde. Zeptal bych se v dotyčné škole.

x6

ještě bych rád doplnil, že tam vzali holku s 6 trojkami..

auluk

tak u nás je taková tabule ve škole a tam píšou že na gympl v Kladně berou do 1,60