Avatar uživatele
Rarášek Obec

Můžu se bránit ???

jakým způsobem se můžu bránit , pokud po mě můj zaměstnavatel chce uhradit manko ve výši 50.000 – 100.000 kč mám podepsanou hmotnou zodpovědnost, ale jsem si jistá že manko nevzniklo mojí vinou. V Kavárně , kde máme podepsnou hmotnou zodpovědnost nás pracuje víc jak 12 zaměstnanců

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? anonym, iceT, bolak, Pájo před 3938 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Zaměstnanec, který platně uzavřel dohodu o hmotné odpovědnosti a na základě této dohody převzal odpovědnost za svěřené ceniny, zboží, zásoby materiálu nebo jiné hodnoty, které je povinen vyúčtovat, odpovídá za vzniklý schodek.

Zaměstnanec je povinen nahradit škodu v plném rozsahu. V tomto případě neplatí omezení čtyřapůlnásobku respektive trojnásobku průměrného měsíčního výdělku.

Pokud vznikne schodek, za který zaměstnanec odpovídá vychází se z předpokladu zavinění zaměstnance a ke zproštění odpovědnosti dojde jen pokud zaměstnanec prokáže, že schodek vznikl bez jeho úplného nebo částečného zavinění.

Pokud na pracovišti pracuje více zaměstnanců s uzavřenou dohodou o hmotné odpovědnosti, odpovídají za vzniklý schodek všichni.

Zdroj: internet

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Kdekoliv od nynějška budete pracovat v zaměstnání s hmotnou odpovědností, tak neváhejte a pořiďte si pojištění za škody zaměstnance způsobené zaměstnavateli. Pro Vás ta pojistka nebude určitě dražší než tisícovka na jeden rok a budete v klidu, kdyby se stalo zase něco podobného. Na Vaši činnost bude dobré jako spoluúčast si zvolit nejnižší možnou částku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mojitek

ano,chtělo by to více rozepsat.Ale jedna věc- jak často děláte zrcadla?Vy to po předešlý směně nekontrolujete než nastoupíte na svoji směnu?

před 3938 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Můžu znát celej příběh? Né že bych se chystal radit, jen mě to zajímá.

před 3938 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek