Můžu se bránit ???

jakým způsobem se můžu bránit , pokud po mě můj zaměstnavatel chce uhradit manko ve výši 50.000 - 100.000 kč mám podepsanou hmotnou zodpovědnost, ale jsem si jistá že manko nevzniklo mojí vinou. V Kavárně , kde máme podepsnou hmotnou zodpovědnost nás pracuje víc jak 12 zaměstnanců

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná

Zaměstnanec, který platně uzavřel dohodu o hmotné odpovědnosti a na základě této dohody převzal odpovědnost za svěřené ceniny, zboží, zásoby materiálu nebo jiné hodnoty, které je povinen vyúčtovat, odpovídá za vzniklý schodek.

Zaměstnanec je povinen nahradit škodu v plném rozsahu. V tomto případě neplatí omezení čtyřapůlnásobku respektive trojnásobku průměrného měsíčního výdělku.

Pokud vznikne schodek, za který zaměstnanec odpovídá vychází se z předpokladu zavinění zaměstnance a ke zproštění odpovědnosti dojde jen pokud zaměstnanec prokáže, že schodek vznikl bez jeho úplného nebo částečného zavinění.

Pokud na pracovišti pracuje více zaměstnanců s uzavřenou dohodou o hmotné odpovědnosti, odpovídají za vzniklý schodek všichni.

Zdroj: internet

Další odpovědi:

Kdekoliv od nynějška budete pracovat v zaměstnání s hmotnou odpovědností, tak neváhejte a pořiďte si pojištění za škody zaměstnance způsobené zaměstnavateli. Pro Vás ta pojistka nebude určitě dražší než tisícovka na jeden rok a budete v klidu, kdyby se stalo zase něco podobného. Na Vaši činnost bude dobré jako spoluúčast si zvolit nejnižší možnou částku.

Diskuze k otázce

Zlatý

mojitek

ano,chtělo by to více rozepsat.Ale jedna věc- jak často děláte zrcadla?Vy to po předešlý směně nekontrolujete než nastoupíte na svoji směnu?

Zlatý

bolak

Můžu znát celej příběh? Né že bych se chystal radit, jen mě to zajímá.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.