Kcko

Můžu řezat na flexe, když prší?

Včera jsem řezal dlažbu na terasu a utavil jsem flexu (MAKITA). Jeli jsme pro novou a utavili jsme ji za 20 min. znovu – začala smrdět a spálila se.

Soused mi tvrdí, že to je mojí dlažbou (venkovní dlažba na terasu – 4 cm tlouštka). Mně spíš přijde, jestli nevadilo, že chvílema pršelo (ne nějak silně… ale uplné mrholení to nebylo). Může to být tím, že tam nateklo a spálila se?

Sorry, asi blbá otázka, ale nevím, kde jinde se zeptat 🙂

--
Kotouč byl OK – diamantový.
Do třetice jsem s Makitou štěstí nepokoušel a půjčil jsem si modrou Boschku a večer už vůbec ani nemrholilo a řezal jsem 2h a nic.

Odpovědi
dubraro

To nebude deštěm, spíše přetížením.

Drap

Pokud napršelo dovnitř, tak i vlhkost mohla zapříčinit spálení. Příště zkus použít ten správný kotouč a nespěchat. Na takovou dlažbu to chce velký kvalitní kotouč.

Lamalam

Ano, když prší, řezat můžeš. Ale spotřeba nářadí bude vysoká.

mosoj

Nepíšeš velikost flexy.
Na takovou dlažbu je třeba flexa 230 !!!!
Mám 230 od Lidla za „pár“ kaček a položil jsem celou terasu a na sokl jsem dlaždice půlil. Flexa je stále jako nová.
Pršet na ní samozřejmě nesmí. Nicméně nemyslím si , že odešla kvůli vlhkosti. Ono by tě to koplo.