annas

Můžu ráno polít namrzlé přední okno horkou vodou?

Mám strach aby neprasklo.

Nejlepší odpověď
rynek878

do 60°C určitě ano,když nebyla garáž,tak jsem to taky vyzkoušel,ale lepší je prodlužovák a vysoušeč vlasů(fén)

kdyby prasklo,dáte nové a to bude určitě čisté,né?

Další odpovědi
annas

To je zřejmě bláznivý nápad. Rozdíl teplot může způsobit opravdu prasknutí.

vagra

Klidně,pokud vám nebudou vadit následky.:-)

irij

Proboha NEEEE praskne!!!!!

venkovan

Jistě, můžeme vše, i skočit pod vlak. Nicméně pokud ho špatně polijete, očekávejte praskliny. Nám okno u auta prasklo ve chvíli, kdy půl skla byla ve stínu (v mrazu) a na další polovinu čelního skla svítilo již silné „jarní“ slunce (ale bylo ťuknuté kamínkem). další problém je, že pokud se sklo řádně neprohřeje, tak voda rychle namrzne a je to horší. Nicméně kdo to umí, tak za slabšího mrazu (tak do –4°C) sklo prohřát teplou vodou lze. Jak to nebudu radit.
Lepší je čelní okno přikrýt, termoplachta je teď v marketech za několik desetikorun, stačí i karton. Potom použít rozmrazovací postřiky, případně si koupit do auta externí fukar.
V každém případě čelní sklo dobře pojistit.

Zdroj: život

mojitek

Zkusit to muzete,bude to nazorna ukazka fyziky v praxi :o) to sklo s nejvetsi pravdepodobnos­ti rupne

Lídye

Jistěže ano, ale první cesta povede do servisu na výměnu tohoto skla… o tom žádná diskuse

dejv.s

jasně může se cokoliv… ale hodně vařící ať je legrace 😁

Bičiště

Na námrazu platí líh. Líh reaguje s ledem a tím vzniká teplo. Led začne měkknout a jde seškrábnout.Pro­dávané rozmrazovací přípravky jsou založeny na lihové bázi.V žádném případě vodu. Ta nateče i do nepřístupných míst a zmrzne tam.