MirKop

Můžu psát čtenářský deník očima hlavního hrdiny?

Můžu to napsat jako Já jsem byla tam a tam místo Ona… Chápete? Zaměnit osobu… Hodí se to vůbec do čtenářského deníku? Vždycky ho píšu jako popis děje celé knihy, ale v ich formě by mi to taky možná prošlo ( píšu ho už skoro 7 let)

Nejlepší odpověď
da ny

Pokud je to pro školní účely, tak bych to nedělala. Vyučující/ho bude spíše zajímat, jak chápeš dílo, rozbor, charakteristiku postav. Jazyk, styl, forma díla.
Co ti autorova kniha „dala“ a proč. Stručně děj, případně životopis autora ;)

Další odpovědi
ivzez

Pro čtenářský deník
bych ich-formu nepoužila.

gecco

Čtenářský deník – obecně, nemá předepsanou formu (a můžeš formy zápisků i měnit) – takže klidně použij ich-formu…
😉

led

Čitateľský denník, je vlastne akási informácia o prečítanej knihe,
Pokiaľ by si to chcel písať ako svoj vlastný príbeh (zameniť osobu), môžeš to písať len na motívy danej knižky, ako svoj čitateľský pohľad z vnútra popisovaného deja danej knižky, kedy by si do knižky vsunul novú postavu, čitateľa – pozorovateľa príbehu…
Ps.
ale neviem, či by mi to v škole u učiteľky jazyka prešlo…
Čo na to hovoria naši kolegovia užívatelia – učitelia?